אוכל לחתולים, אוכל לכלבים- איך לבחור?

החתול והכלב הם כבר מזמן בני בית בקרב משפחות רבות, ואנו מעוניינים להעניק להם את הטוב ביותר ולדאוג לכך שהמזון המוגש להם יהיה טעים ומזין. תזונת בעלי החיים משפיעה באופן ישיר על הבריאות הכללית שלהם, על העור שלהם, על הפרווה שלהם ואפילו על מצב הרוח שלהם. עם זאת, קיימות אופציות רבות בשוק של אוכל המיועד עבור חיות מחמד, ולא תמיד ברור במה כדאי לבחור.

חשוב לציין כי מאמר זה מתייחס לתזונת כלבים וחתולים בריאים, ובכל מקרה אחר יש להתעייץ עם וטרינר.

בחינת הרכיבים

חלק מן השיקולים בבחירת אוכל לכלבים או על אוכל לחתולים דומים לבחירת מזון איכותי עבור בני האדם. כדאי שלא להסתפק בקריאה כללית אודות מוצר המזון שאתם עומדים לרכוש, אלא להסתכל ברשימת הרכיבים. הרכיבים שכדאי לחפש הינם דגנים מלאים, בשר טרי ואנטי-אוקסידנטים. כדאי לוודא גם כי המזון מכיל גם כמות מסוימת של שומנים איכותיים (כמו למשל שמן דגים)- שומן איכותי עשוי לשפר את טעמו של המזון ולסייע למראה מבריק של הפרווה.

בנוסף לכך, מזון איכותי יכיל גם תוספת של ויטמינים ומינרלים החיוניים לתפקודו של בעל החיים.

במזון יחסית זול, עלולים להיות מרכיבים בלתי איכותיים אשר משפיעים לרעה על העיכול. לכן, גם אם מזון זה מכיל גם חומרים מזינים, הם עלולים לעבור דרך מערכת העיכול של חיית המחמד מבלי להתעכל כראוי, כך שלא תהיה להם שום תועלת.

כתוצאה מכך, גם אם מזון העשוי מרכיבים איכותיים הינו יקר יותר, יש צורך בכמויות קטנות יותר ממנו על מנת לענות על מלוא הצרכים התזונתיים של הכלב או החתול. כאשר מתבוננים על הטווח הארוך, ייתכן שהמוצרים הזולים יהיו דווקא יקרים יותר.

תזונה נכונה לגורים

גורי כלבים וחתולים נמצאים בעיצומו של תהליך הגדילה שלהם, בו יש לתמוך באמצעות תזונה מתאימה. ממש כפי שקיים בשוק מזון המיועד באופן ספציפי עבור תינוקות, ניתן למצוא גם מזון המיועד במיוחד עבור גורים, אשר כולל חומרים מזינים וקומפלקסים של ויטמינים ומינרלים אשר יוכלו לסייע להתליך של התפתחות תקינה.

הבדלים בין תזונת כלבים לבין תזונת חתולים

עוד נקודה שיש לתת עליה את הדעת בעת בחירת אוכל לכלבים או אוכל לחתולים היא שחתולים הם אינם כלבים קטנים. החתולים הינם בעלי חיים ממשפחה אחרת, הגוף שלהם בנוי באופן שונה וגם הדרישות התזונתיות שלהם שונות מאלה של כלבים. התזונה של החתול צריכה להיות מורכבת מאחוז גבוה הרבה יותר של חלבון ביחס לתזונתו של הכלב- כדאי, לצורך כך, לבחור בחלבון איכותי כמו בשר ולהימנע מבחירה בתחליפים זולים כמו סויה או שאריות בשר תעשייתיות.

לכן, למרות העובדה שמזון המיועד לחתולים נוטה להיות יקר יותר ממזון המיועד לכלבים, אך אין להאכיל חתולים על בסיס קבוע במזון המיועד לכלבים.

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design