אימון אישי לקריירה

החברה המערבית המודרנית מתפתחת כל העת והדרישות שלה מחייבות את כל מי שרוצה לעמוד בקצב שהיא מכתיבה. מי שרוצה להתקדם כל העת חייב לרכוש השכלה מקצועית שמשמשת בסיס להשתלבות במעגל העבודה בחברות עתירות ידע ובחברות נוספות. הצורך הנוסף הוא צורך של השתלבות חברתית, שכן, מערכות יחסים בין אנשים במקומות עבודה ובחברה קובעות רבות. אנשים יכולים להיכשל במקום עבודה למרות שיש להם ידע מקצועי רב. אנשים אשר מודעים לנושא יכולים להיעזר בבעלי מקצוע שיכולים להדריכם בתחום.
אימון לקריירה הינו תהליך שיכול להתבצע בשלבים שונים בחיי כל אחד. יש שיחליטו עליו עם קבלת תפקיד נחשק, ויש אחרים שירצו בעזרה כאשר הם מגלים שהם נתקלים בקשיים חברתיים ואחרים במקום העבודה. יש מנהלים אשר רוצים להיות נתמכים בעתות שונות ויתייעצו עם המאמן האישי לגבי סוגיות שונות. יש חשיבות עליונה לבחירת מאמן אישי, וחשוב שהוא יהיה בעל תכונות מתאימות שמקנות לו את היכולת להתנהל מול אנשים או לנהל אותם בצורה מוצלחת.
כימיה ואימון הדדי
אימון אישי יכול להתפרס על תקופות זמן שונות והוא יידרש כל עוד הלקוח מרגיש שהוא זקוק לתמיכה. אימון אישי יכול להיות על בסיס מקצועי ובהדרכה צמודה בנושאים רלוונטיים למקצועו של המנהל. תחום ניהול כללי כולל: ידע בפיננסים, במנהל, בפרסום, בשיווק, בניהול מערכי עבודה ואנשים ועוד. אימון אישי יכול להיות גם בתחומים בין אישיים. איך להתמודד עם מנהלים אחרים ועם עובדים, איך לגשת למנהלים בדרג יותר גבוה או לכפופים מתחת, וכן הלאה. כל מנהל נתקל במצבים מורכבים במקום עבודתו וחייב לדעת להתמודד עימם ולצאת מהם בצורה טובה.
אימון לקריירה משתלב, פעמים רבות, עם אימון אישי. אימון שעיקרו עזרה בקריירה לא מיועד רק לאנשים שכירים במקום עבודה מסודר אלא גם לאנשים שמעוניינים להקים עסק או שיש להם עסק והם מעוניינים להתמודד עם תהליכים ובעיות שנוצרים במהלך פעילותו. כבעל עסק, חייב המנהל להתמודד עם בעיות שונות בתכלית מאשר כשכיר. כל מה שקורה בעסק הוא באחריותו, וההצלחה תגיע רק אם הוא ינהל היטב את כל מכלול הנושאים הקשורים בו. הוא חייב לנהל את עצמו, להתנהל מול עובדיו ולדעת לדרוש מהם את המיטב. מאמנים אישיים מעורבים רבות בחיי כל אחד שנעזר בהם, ולכן, יש חשיבות עליונה לכימיה ולאמון הדדי ביניהם. במידה והכימיה אינה טובה או נפגמת מסיבות כלשהן, אזי תהליך האימון ילקה בחסר והמטרה לשמה הוא יועד לא תושג.

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design