אפליקציות זה ה- IN החדש

לפני כשבוע החלטתי לנסוע באוטובוס. כן, גם לי זה קורה לפעמים. קו מהיר מעיר בפאתי תל-אביב למטרופולין הגדולה. נעמדתי בתחנה הקרובה לביתי וחיכיתי. ליד נעמדה ילדונת בגיל העשרה. אולי הבריזה מביה"ס. ואולי כבר אחרי הצבא. קשה לי לאמוד את הגילאים הצעירים האלה. במיוחד של הנערות. כולן מגיל חמש-עשרה ועד אחרי הצבא נראות אותו הדבר.

חיכיתי. ומדי פעם הצצתי בשעה על צג הטלפון. והאוטובוס לא מגיע. הצצתי שוב ושוב והדקות חולפות והאוטובוס לא מגיע.

"את מחכה לאוטובוס לת-אביב?" שאלה הילדונת.

"כן, גם את?" עניתי . "את יודעת מתי יגיע האוטובוס?" הוספתי.

"רגע, אסתכל באפליקציה של אגד", ענתה ומיד העבירה אצבע דקה עם צפורן צבעונית על גבי הצג של הטלפון שלה. העבירה לכאן ולכאן, תקתקה במהירות וענתה: "האוטובוס יהיה כאן בעוד 5 דקות".

ואכן כן, האוטובוס הגיע תוך 5 דקות. וכך קבלתי שיעור בנוחות של האפליקציות.

יש מדע שלם של בניית אפליקציות. דור שלם ממציא לנו פטנטים של נוחות. לפני שנה-שנתיים אם היה לך אתר במחשב, בו פרסמת את עצמך – נחשבת מתקדם. עכשיו אם לא התקדמת לבניית אפליקציה לעסק שלך – אתה לא נחשב. הכל נמצא בטלפון המתקדם שלך.

כל מה שצריך – הולך אתך לכל מקום!

"את יכולה, בבקשה, להסתכל מתי יש אוטובוסים בחזרה?" שאלתי את הילדונת. "גברת, אין בעיה, בואי אתקין לך את האפליקציה ותוכלי לדעת במדוייק". ענתה בחיוך. מסרתי לה את הטלפון ושוב גלישה עם אצבע דקה לכאן ולכאן, שנייה ועוד אחת והטלפון חוזר אלי עם אייקון חדש עליו.

"זה של אגד וזה של מטרופולין וזה של…" – קבלתי הסבר של התמצאות. אני שולטת בקווי התחבורה!

כמובן שפתחנו בשיחה על מה היא עושה ומתברר שהילדונת היא כבר בחורה שטיילה בעולם ועכשיו חוסכת כסף ללימודים. כן, היא עוסקת בבניית אפליקציות בחברה של צעירים שממציאים את הדבר הגדול הבא בתחום המוסיקה. סטארט-אפ עולמי!

"זה נשמע ממש מסובך!" הבעתי את דעתי הנבערת.

חיוך של רחמים הופיע על פניה היפות: "כן, גם אמא שלי חושבת שאני גאונת טלפונים. היא כל הזמן מופתעת שאני מוצאת ומתקינה לה דברים בטלפון שלה."

והוסיפה: "ליום ההולדת של אמא שלי, עשיתי לה מתנה. כמה שעות עסקתי בבניית אפליקציה לתחביב שלה. אמא שלי עושה שמיכות טלאים ועכשיו היא יכולה להיות בקשר עם העולם כולו בתחום הזה."

נפרדנו בידידות בתל-אביב. בחזרה כבר הגעתי לתחנה דקה לפני שהאוטובוס הגיע. הכל בזכות האפליקציה.

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design