בחירת החיפוי המתאים לחדר האמבטיה

חדר האמבטיה הוא אחד החדרים החשובים והמרכזיים ביותר בכל בית, שכן חדר זה משמש לפעולות שטיפה ורחצה. בחלק מהבתים יש חדרי אמבטיה המיועדים אך ורק לדיירי הבית ובבתים אחרים יש מספר חדרי אמבטיה ורחצה המשמשים את האורחים ודיירי הבית.

אם בעבר אנשים לא הקדישו מחשבה רבה לעיצובו של חדר זה וזאת משום ההיצע הדל של הכלים הסניטריים וההיצע המצומצם של אותם הטפטים ששימשו למטרת חיפוי קירות אמבטיה, כיום המצב שונה לגמרי, שכן ההיצע גדול ומגוון. כיום,כל אחד יכול לבחור לעצב את חדר האמבטיה שלו באותו סגנון בו הוא מעוניין. כל שצריך הוא לתכנן מראש את עיצוב חדר האמבטיה תוך שימת דגש לגבי גודלו של החדר, התקציב הקיים למטרה זו, קהל היעד (בני הבית, אורחים או שני הקהלים יחדיו), כמות האנשים שישתמשו בחדר זה מדי יום והסגנון בו מעוניינים. תמיד חשוב לזכור שהמטרה העיקרית בעת עיצובו של חדר האמבטיה היא שילוב של פונקציונאליות ואסתטיות.

פרקטים

פרקטים

כל מה שצריך לחדר האמבטיה
כל מי שמחליט לעצב מחדש את חדר האמבטיה הקיים או לתכנן את חדר הרחצה בבית או דירה חדשים יידרש לקבל החלטה לגבי בחירת כיורים, אמבטיה, חיפוי קירות אמבטיה ועוד. ראשית יש להתחיל עם כל הקשור אל תחום חיפוי קירות חדר הרחצה. המטרה הפונקציונאלית של החיפוי היא לשמור על קירות חדר זה והמטרה האסתטית של החיפוי היא לתת לכל אדם שנכנס אל מרחב זה תחושה נוחה וויזואליות מרשימה. חשוב לקחת בחשבון שחדר רחצה הוא חדר בו בו הלחות גבוהה ונעשה בו שימוש תדיר בכל מיני חומרי ניקיון ולכן יש לבחור חיפוי העשוי מחומרים עמידים בפני רטיבות וכאלו המתאימים לחדרי הרחצה. חיפוי איכותי הוא זה שמצליח להרשים במראהו ומונע היווצרות של עובש על הקירות.

דברים נוספים עליהם יש לתת את הדעת הם ריצוף מונע החלקה, כיורים המתאימים לסגנון שנבחר לחדר הרחצה (נכון להיום יש היצע גדול של כיורים וכל אחד יכול להחליט האם הוא מעוניין להתקין כיור שקוע, כיור תלוי וסוגים נוספים של כיורים), תמיד חשוב לזכור שבחירת הכיור צריכה להתבסס לא רק על הסגנון הרצוי והמתאים ביותר אלא גם על ההתאמה של הכיור לארון האמבטיה ו/או למשטח עליו הם מותקנים. כעת, כל שנותר הוא לבחור את הכיור המתאים לכם, לוודא שהטפטים אכן מתאימים לחדר רחצה, לבחור באריחים בהירים לחללים קטנים או אריחים בגוונים כהים לחללי רחצה גדולים, לבחור באריחים שאינם מבליטים כל מיני כתמים וליהנות מהמראה המעוצב של חדר האמבטיה. בהצלחה!

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design