בניית אפליקצה לאנדרואיד

חברת אפל הביאה למהפכה בתחום הסלולרים החכמים, ולאחר מכן גוגל החליטה לפתח מערכת הפעלה עבור כל הסמארטפונים הנקראת אנדרואיד. מדובר במערכת פתוח שהחלה להיות פופולארית מאד לאחרונה ונראה היא לא מפסיקה לנשוף בעורפה של אפל בכל הנוגע לתחום הסלולאר. מעצם היותה החברה המפעילה של מנוע החיפוש המוביל ביותר בעולם, אין זה מפתיע כי גוגל תציב איום של ממש על עולם הסמארטפונים שנכון להיום חברת אפל מחזיקה את מרבית השליטה עליו.

להתקדם בעולם הסמארטפונים עם מערכת אנדרואיד

חנות האפליקציה הידועה של גוגל- Android Market הולכת ומתרחבת, כך שאם בעבר לא ניתן היה למצוא אפליקציות רבות לאנדרואיד הרי שכיום מפתחים אינם מסוגלים עוד להפנות את גבם לשוק המשגשג הזה שמגיע למספרים אסטרונומיים עם מיליוני לקוחות פוטנציאליים. במילים אחרות, כל מי שמעוניין כיום להתפתח בתחום של בניית אפליקציה לסמארטפונים חייב להביא בחשבון את מערכת ההפעלה של אנדרואיד לצד מערכת ה- iOS.

יתרונות של מערכת אנדרואיד ביחס לאפל

אחד מהיתרונות המובהקים שיש למערכת אנדרואיד ביחס למערכת של אפל נובע מכך שזו הראשונה ניתנת להתקנה על מגוון עצום של מכשירים, בעוד שזו האחרונה מיועדת אך ורק לאייפון ומוצרי אפל. כתוצאה מכך מערכת אנדרואיד מותקנת על כמות רבה יותר של מכשירים ועובדת מול מספר רב של יצרניות, מה שמחייב התייחסות מעמיקה. בניית אפליקציה לאנדרואיד ופיתוחה נחשבת למשימה פשוטה יחסית אולם יש צורך במיומנות גבוהה וכושר הבנה של צרכי הלקוח.

שלבים בתהליך הבנייה

טרם בניית אפליקציה לאנדרואיד חשוב לגבש ראשית רעיון כללי ואפיון ראשוני. לאחר מכן ניתן לאפיין את האפליקציה לעומק במטרה לראות בדיוק כיצד כל פעולה מתבצעת. עם תום כתיבת האפיון הנושא עובר לאחריותה של מחלקת העיצוב שחייבת להיות מורכבת מצוות של אנשים מומחים ביצירת מראה טוב ותחושה נעימה שלא יאפשרו למשתמשים להתנתק מן האפליקציה. העיצוב במסגרת בניית אפליקציה באופן כללי חייב להתאים לצרכי האפליקציה ומחייב לפיכך שיתוף פעולה עם צוות המפתחים עד לקבלה של מוצר מוגמר העלאתו ל- Android Market ושיווקו ברמה מקומית ובינלאומית כאחד.

 

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design