גורס אשפה, מושבי אסלה ועוד – הפרטים הקטנים שעושים את הבית

כולנו חולמים על בית מעוצב ונעים אשר ישמש עבורנו מפלט מתלאות היומיום. בית מזמין הוא המקום שאליו אנחנו מגיעים בימים הנעימים ובימים הקשים. המקום שאליו בני המשפחה מתכנסים וחולקים את החוויות מכל השבוע. אל הבית הזה תיהנו להזמין את האורחים ולשבת איתם בשלווה כדי לחלוק חדשות וסיפורים. ובכל זאת, קורה שאנשים משקיעים כספים ומאמץ רק כדי לגלות שבסופו של דבר הבית אינו נעים ואינו מזמין. איך זה קורה ומה אפשר לעשות?
כשמדברים על בית נוח ומפנק אנו נוטים לחשוב על הפרטים הגדולים: ספות עמוקות, אח מבוערת ומטבח מאובזר. ברור שכל הדברים הללו חשובים מאד ליצירת אווירה נעימה, אבל ישנם פרטים קטנים שאנשים רבים אינם מודעים אליהם כלל. אביזרים מסוימים אינם מורגשים במיוחד מבחינת האורחים או מבחינת אפקט הרושם שהם מותירים על המבקרים, אך הם משפיעים במידה רבה על האנשים החיים בבית ועל אווירתו. חלק מאותם אביזרים הם מושבי אסלה, פחים קטנים ודקורטיביים לחדרי האמבטיה והשירותים ועוד.
הפרטים הקטנים שעושים את הבית
החדרים הפונקציונאליים ביותר, שבהם אנחנו נדרשים לבצע פעולות מגוונות, הם חדרי האמבטיה וחדר המטבח. בחדר המטבח ניתן להתקין הרבה מכשירים שמקלים על החיים, וכאשר משקיעים בהם מחשבה המטבח הופך נוח לעבודה: משטחי עבודה פנויים ומסודרים, פתרונות אחסון מתוחכמים, יותר להבות על הכיריים, תנור נוח ורחב. בכיור מומלץ מאד להתקין גורס אשפה אשר מייעל את העבודה ומהווה פתרון נפלא לפינוי הפסולת. מתקן חשוב נוסף הוא מפזר אדים וריחות יעיל ואיכותי. בחדרי האמבטיה כדאי לדאוג למרחב נוח ומפנק ככל האפשר. התקינו כיורים, אמבטיות, מושבי אסלה נעימים ואביזרי אינסטלציה נוספים מעוצבים ויוקרתיים שייצרו אווירה יוקרתית ומזמינה.
בחדרי המגורים והשינה יש להשקיע מחשבה רבה בעיצוב מזמין ונעים. גם בתקציבים נמוכים תוכלו להתקין תאורה נעימה ורכה שאינה מכבידה על העין. שטיחים ווילונות עושים נפלאות לחימום האווירה. אלמנטים עיצוביים דומיננטיים כגון טפטים או מדבקות קיר יכולים לשנות מראה של חדר בצורה דרמטית ולהעניק לו אווירה מיוחדת וחד פעמית. בחדר השינה רפדו את המיטה בכריות מגוונות ודאגו לצבוע מחדש ארונות ישנים. שימו לב לאלמנטים מוזנחים אשר עשויים להעכיר את האווירה כגון משקופים מתקלפים, חלונות מוכתמים וכדומה. נסו לעשות שימוש רב ככל האפשר בתאורה טבעית ואל תחסמו חלונות שמכניסים את אור השמש. ובעיקר – עשו שימוש נרחב בצמחייה. צמחי קקטוס בעציצים מגוונים (סקולנטים) אופנתיים מאד כיום והם דורשים תחזוקה מעטה.

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design