גם הספרים מתקדמים לדיגיטל

בשנים האחרונות, העולם הופך להיות דיגיטלי ואנו מוצאים את עצמנו מבלים שעות על גבי שעות ברחבי הרשת. מטריית הפעולות אותן ניתן לבצע אונליין גדלה ומתרחבת ומבלי משים, החלה שולטת בחיינו. אומנם, מדינת ישראל נחשבת למדינה מתקדמת אך בכל הקשור לעולם הדיגיטלי והפעולות, שניתן לבצע אונליין, היה פיגור יחסית אחרי מדינות מערביות אחרות כגון ארצות הברית, אנגליה וכדומה. יחד עם זאת, נדמה שישראל מצליחה להשיג ואף לעקוף מדינות מערביות אחרות בכל הקשור בתחום זה ואף בשנים האחרונות קוראים לישראל Start-up Nation. כיום, גם הישראלים רוכשם באמצעות האינטרנט, משלמים חשבונות, מזמינים שירותים, פונים אל החברות וכמובן מציגים את מרכולתם. במאמר לפניכם, נתרכז מעט בעולם הספרים הדיגיטליים ונדבר מעט על השימוש בהם, היתרונות ומדוע מדובר בהצלחה גדולה.

ספר דיגיטלי – לקרוא או לא לקרוא

בין אם מדובר בז'אנר ספרי בישול לבין אם רומן רומנטי או אפילו ספרי מתח מומלצים, כיום ניתן למצוא ספרים דיגיטליים בכל ז'אנר וז'אנר. היתרונות הרבים, הטמונים בקריאה דיגיטלית, מעניקים גם לגדולי חובבי הנייר, להתפתות ולקרוא ספר או שניים ולהתנסות בחוויה. אם נסקור בקצרה את היתרונות נבין כי: משקל הספר נעלם ואין צורך לסחוב אותו ממקום למקום, נבין כי הספר ילך איתנו לכל מקום מבלי הכנות מיוחדות (כגון, סחיבת תיק, איתור מיקום עבור הספר ועוד), שכן נוכל לגשת אליו מהמכשיר הסלולרי או מהטבלט ובאופן כללי, מטלת קריאת הספר תהפוך לחוויה נעימה וכזו, שתוכל להיות זמינה ונגישה בכל רגע ובכל מקום מינוס משקל הספר.

מילה קטנה על עלויות – רכישת ספר דיגיטלי לרוב תהייה בעלות נמוכה יותר ומשתלמת. הסיבה לכך היא ברורה והינה העדר עלויות הדפוס.

קריאת ספרי מתח מומלצים או רומן רומנטי, הופכת להיות קלה ונגישה תודות לספרים הדיגיטליים ומצליחה להתגבר על מכשולים רבים כגון זמינות. עידן "שכחתי את הספר בבית" או "לא היה לי כח לסחוב את הספר איתי", חלף עבר וכיום הספרים יכולים להיות זמינים לכל קורא בכל מקום ובכל שעה תודות למכשיר החכם (הסלולרי) – אותו מחזיק כל אדם קרוב אליו ואיתו. חווית הקריאה לא נפגמת ואף מתעצמת, מומלץ לנסות קריאה של ספר טרם קביעה כי ההעדפה היא להרגיש את הספר ביד. זכרו, עצם העובדה שישנו ספר דיגיטלי, אינה מונעת את קיומו של ספר נייר אך היתרונות של העולם הדיגיטלי, מצליחים לסחוף אחריהם קוראים נלהבים ומעניקה להם את הספר בעלויות נמוכות יותר.

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design