גריל גז או גריל פחמים-מה עדיף?

למעט צמחונים, טבעונים ושאר חובבי ירקות, מרבית הישראלים הינם חובבי בשר ובעיקר כאשר הוא עשוי בצלייה מתמשכת על גבי גריל פחמים או גז. בשורות הבאות יצאנו לבדו פעם אחת ולתמיד מה עדיף: צליית בשר באמצעות גריל פחמים או באמצעות מנגל גז.                                                             Furniture

צלייה בגריל- יתרונות רבים

עד לפני מספר שנים, מנגל הפחמים זכה לשליטה כמעט מוחלטת בכל הנוגע לצליית בשר, אך בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים מגלים את יתרונות הצלייה בגריל גז, ומרביתם שואלים את עצמם את השאלה הבאה: איפה היינו עד היום? היתרונות הנלווים לצליית בשר באמצעות גריל גז כוללים בין היתר: פחות לכלוך, חוסר התעסקות עם חומרי בעירה על מנת להדליק את המנגל ושליטה מוחלטת בעוצמת החום הרצויה לכם בהתאם לנתח או לסוג הבשר אותו אתם מניחים על המנגל. מנגד, יהיו כאלו שיטענו שהטעם האמיתי של הבשר מגיע רק לאחר שהוא נצלה על גבי גריל פחמים ושעצם ההתעסקות עם מנגל הפחמים היא החוויה של צליית בשר על האש, וגם לריח מנגל הפחמים אין תחליף. אם כך, מה באמת עדיף? מנגל גז או מנגל פחמים?

על מנת להעניק תשובה מקצועית לשאלה שבכותרת, אנו נתמקד דווקא בחסרונות הנלווים לצליית בשר באמצעות גריל גז ובאמצעות גריל פחמים. החיסרון המשמעותי של גריל הגז טמון בעובדה שקשה לנייד אותו במידה ואתם רוצים לקיים מנגל משפחתי בחיק הטבע. העניין אומנם אפשרי אך הוא מצריך מכם היערכות מורכבת יותר לזו הנלווית לניוד גריל פחמים לשטח. מצד שני, החיסרון הבולט של מנגל הפחמים טמון באופן ההדלקה הממושך ובזמן ההמתנה הנדרש עד להגעת הפחמים לחום הרצוי. מנגד, הדלקת גריל גז אורכת מספר שניות ואין כל צורך בהמתנה לחום הרצוי.

חסרון נוסף של גריל הפחמים קשור לאופן פינוי המנגל לאחר השימוש, בעוד גריל גז מאפשר לכם לכבות את המכשיר, לנקות את הרשת באמצעות בצל וקצת שמן וזהו! לאור החסרונות וגם היתרונות הנלווים לכל אחד מאמצעי הצלייה של הבשר, הרי שלמנגל הגז יתרון בולט ומשמעותי, וזאת הודות ליכולת השליטה שלכם בעוצמת החום הרצויה בהתאם לנתחים השונים ולסוגי הבשר השונים. כך או אחרת, אם החלטתם לקיים מנגל בחיק הטבע באמצעות גריל גז או גריל פחמים, אנו ממליצים לכם להצטייד בפתרונות הצללה כגון גזיבו וזאת על מנת ליהנות מפינה מוצללת בזמן שאתם טורחים על המנגל ובזמן שאתם מתפנקים ביחד עם כל האורחים מתחת לסככת גזיבו במהלך קיום הארוחה. שיהיה בתיאבון!

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design