הדברה בשיטות מודרניות

כאשר מדברים על הדברה בשיטות מודרניות מדברים על הדברה ירוקה, והכוונה היא לשימוש מושכל בחומרים בעלי רעילות נמוכה (או ללא רעלים כלל) ובשיטות הדברה ספציפיות התומכות בגישת השמירה על איכות הסביבה וכל החי בה. אם בעבר היו מרססים בעוצמות גבוהות ובאופן נרחב על פני כל שטח הבית, הרי שהיום מדביר מקצועי מנסה להבין לעומק את זירת ההדברה, ובעקבות הבדיקות שהוא עושה וההסברים שהוא מקבל מבעל הנכס, הוא מבצע את הריסוס בצורה מוקפדת ומצומצמת. כך הוא מגיע להישגים טובים עם מינימום פגיעה בסביבה הקרובה. מחקרים גילו שחומרי הדברה שאינם מתפרקים במהירות מחלחלים לאדמה ומגיעים למי השתייה, ולכן, הנזק שלהם הוא לטווח ארוך.
שירותי הדברות ניתנים ללקוחות פרטיים ועסקיים, ביניהם בעלי דירות, מפעלים, בנייני מסחר ומגורים, מסעדות, בתי אוכל, מקומות אירוח ועוד. הצורך הוא להרחיק מכרסמים שונים דוגמת עכברים וחולדות וכן, חרקים כמו למשל תיקנים, פשפשים, נמלים, פרעושים ועוד. המדבירים מבצעים את ההדברה בצורה שיטתית תוך כדי מתן הסבר מקדימים לבעלי העסק או הדירה. יש להכין את הבית או המשרד להדברה, וחשוב לנקות היטב את הארונות ויתר המקומות המיועדים לריסוס. יש להקפיד על סילוק הכלים והאוכל ולהותיר שטח ריק. לאחר שהמדביר יסיים את עבודת הריסוס יש להכניס את כל התכולה חזרה מבלי לנקות את המקומות. החומר המרוסס נשאר ומונע את התקרבותם של חרקים ומכרסמים.
מדביר מוסמך
יש חשיבות גדולה מאוד לריסוס במקומות בעייתיים שמושכים אליהם חרקים ומכרסמים. מדובר בעיקר על המטבח, מזווה, חדרי שירותים, ומקומות שיש בהם שאריות של אוכל ואשפה. המדביר ירסס את כל המקומות המועדים הללו, ואף מחוץ לבניין ופעמים אף בבורות הביוב. מקובל לבצע הדברות בתחילת הקיץ או באביב כי בתקופה זאת מתחילה פעילות החרקים, כך שאפקט החומר והרעלים נמשך עמוק לתוך הקיץ. מדביר שמבצע הדברה ירוקה מקפיד מאוד על מינון החומרים, ופועל על פי הוראות בטיחות קפדניות. יש לשמור על תינוקות, ילדים, חיות מחמד, ועוד גורמים אשר עלולים בטעות להיחשף לרעלים. אמנם, עצמת הרעל נמוכה והוא מדולל, אבל יש לקחת מקדמי בטיחות גבוהים.
חשוב לשכור את שירותיו של מדביר מקצועי שיכול להציג בפניכם רישיון בתוקף מאת הרשויות ומשרדי הממשלה המתאימים. משרד איכות הסביבה ומשרד החקלאות הם אלו שאוכפים פעולות הדברה בשטחים עירוניים וחקלאיים, ומדבירים מוסמכים נוהגים על פי הנחיותיהם. מומלץ לבדוק את תקפות הרישיון של המדביר ולוודא שהחברה בה הוא עובד בעלת מוניטין מוצלח בתחום. חשוב לזכור שמדובר בעבודה בה משתמשים ברעלים ולכן חשוב לא לקחת שום סיכון. בהצלחה.

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design