הדברה ירוקה – טבעי ולא מזיק

מרבית האנשים כבר מודעים היטב לנזקים האדירים שגורמת ההדברה לסביבתנו ולמזון שאנו אוכלים. הרעלים והזיהום שסביבנו מטרידים אנשים רבים יותר ויותר והמודעות הגוברת גרמה לכך שאנשים מנסים לחיות חיים נקיים וירוקים יותר לפחות בין כתלי ביתם. מן הצד השני, מה בדיוק אנו אמורים לעשות כאשר מופיעים בביתנו מזיקים שונים? למזיקים הללו קוראים כך לא רק מסיבות אסתטיות אלא מכיוון שהם גורמים נזק של ממש לסביבת המגורים של האדם ועשויים להיות מסוכנים לבריאותו. עכברים, חולדות, יונים ועטלפים הם בין המפגעים השכיחים שכולנו מעדיפים להרחיק מסביבתנו המיידית. אבל נשאלת השאלה האם יש דרך ידידותית לסביבה ולבריאותנו שבה ניתן להרחיק את היצורים הללו?
מסתבר שישנן כיום חברות שה'אני מאמין' שלהן גורס הדברה באמצעות הרחקה ולאו דווקא באמצעות קטילה או הריגה. נושא מורכב במיוחד הוא הרחקתן של היונים, אשר הריגתן לצרכי הדברה אסורה על פי חוק בכל מקרה. מסתבר שישנם פתרונות להדברת יונים ללא חומרים מסוכנים ובראשם מרחיק יונים אלקטרוני לבתים ותעשיה. הכוונה היא לשני סוגי מתקנים ששניהם גורמים ליונים לתחושה לא נעימה ודוחפים אותן לזכור את סביבת הבית כסביבה שמומלץ להתרחק ממנה. האחד – פסים חשמליים בכל מקום שהיונה אוהבת לשבת עליו. הפסים הללו מייצרים תחושה מעקצצת ומרחיקים את היונה מבלי ליצור מפגע אסתטי. דרך נוספת היא השמעת רעשים בתדר אולטרה סאונד שאינם מפריעים לאדם אך הם מסוגלים להרחיק מזיקים שונים ובהם יונים, עכברים, עטלפים וחולדות.
הרחקה במקום הדברה
הפתרונות המתוחכמים והחדשניים הללו אינם מסתיימים בכך שנמצאו פתרונות להדברת יונים ללא חומרים מסוכנים. ממש כמו שאפשר למצוא מרחיק יונים אלקטרוני לבתים ותעשיה, כך ניתן למצוא מרחיקים למזיקים אחרים. למשל עטלפים יתרחקו ממכשירים שמשדרים אותות סונאר, וכך אפשר לעשות שימוש במכשירים הללו כדי להרחיקם מאזור המגורים או מעצים. מכשיר המבצע תנודות סיסמולוגיות בקרקע ירחיק את החולדות מאזור הבית, מכיוון שהתנודות הללו מפריעות להן. ישנן גם מערכות הדברה אלקטרוניות אשר מרחיקות עכברים מן האזור. המכנה המשותף לכל המערכות הללו הינו העיסוק בהרחקה ולא בהריגה. כעת אנו משוחררים מן המראות הלא נעימים של גוויות המזיקים ומהצורך בפינוי שלהם, וכמובן מן ההשפעות המזיקות של הרגלים השונים.
כאשר אתם בוחרים את חברת ההדברה הירוקה שלכם בחרו בחברה שמעודכנת בפתרונות המתקדמים ביותר שקיימים בשוק ואשר עושה שימוש בדרכים טבעיות ולא מזיקות כדי להרחיק את המזיקים משטח ביתכם ומסביבתו.

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design