הדברת ג'וקים

תיקן או מקק המכונה גם ג'וק בשפת הסלנג הוא מזיק נפוץ שמצליח לפלוש לרוב הבתים בישראל. כושר השרידות של התיקן גבוה, הוא בדרך כלל יוצא ממחבואו לקראת עונת הקיץ ומצליח לשרוד בטמפרטורות גבוהות ורוב התיקנים יכולים לחיות כשבוע ימים ללא מים או מזון. התיקנים עמידים בפני קרינה רדיואקטיבית, מחזור החיים שלהם הוא בין חצי שנה לשלוש שנים, הם פוגמים באסתטיקה הטבעית של הסביבה הביתית, מפרישים את הצואה שלהם בכל מיני מקומות ויכולים להוות סיכון בריאותי לבני האדם.

 

הדברת חרקים דורשת חשיבה

כיוון שהג'וקים עמידים מאוד, כיוון שהדברה ביתית לא תמיד מספיקה (וזאת משום שרובם  חיים בביוב) וכיוון שלביצה של התיקן יש חומר מיוחד שמגן עליה מפני חומרים חיצוניים חשוב לשכור את שירותיהם של מומחים בתחום הדברת ג'וקים. מומחים אלו ידעו כיצד להתמודד עם כל המאפיינים של התיקנים ולפתור כל מיני בעיות שעיקרם הדברה לא אפקטיבית, שכן הדברת חרקים דורשת חשיבה. כאן חשוב לקחת בחשבון שיש מדבירים רבים שמציעים שירותי הדברת תיקנים, אך הדבר החשוב ביותר אותו יש לוודא עם המדביר וזאת טרם הזמנתו הוא שמדובר על מדביר שמציע הדברה בשיטה הירוקה (שיטה שאינה פוגעת בסביבה), שמכיר את סוגי התיקנים הקיימים בישראל וכזה שיכול להציג בפני לקוחותיו תעודת מדביר מוסמך מהמשרד להגנת הסביבה. בנוסף, חשוב לוודא שאותם חומרי הדברה בהם המדביר משתמש קיבלו היתר שימוש מהמשרד לאיכות הסביבה או ממשרד הבריאות.

 

מדבירים בעלי ניסיון ומוניטין מוצלח שמציעים שירות הדברת ג'וקים הם אותם מדבירים שידעו כיצד להתמודד עם התיקן האמריקאי, התיקן הגרמני וסוגים נוספים של תיקנים. מדבירים אלו יהיו מעודכנים בכל הקשור אל אורח החיים של אותו סוג תיקן שמופיע בביתכם לעיתים קרובות  ובנקודות חשובות נוספות אודות אותו סוג תיקן. כל אלו נדרשים על מנת לבצע הדברה ירוקה יעילה. הדברת חרקים דורשת חשיבה ולכן חשוב לבחור את אותו מדביר בעל ידע וניסיון שיודע כיצד לבצע את העבודה באופן מוקפד. תמיד חשוב לוודא שהמדביר מרסס או מפזר את החומר בנקודות מסוימות בבית ומחוצה לו ובכמויות ספציפיות ולא מרסס כל פינה בבית. כמו כן, תמיד יש לברר עם המדביר האם ניתן לבצע את ההדברה בפעם אחת או שנדרשים מספר מפגשי הדברה.

 

הדברת ג'וקים תמיד תיעשה על ידי מומחים המוסמכים לביצוע פעולה זו. בנוסף, תמיד חשוב לוודא שהמדביר מספק ללקוחותיו אחריות לפעולת ההדברה ומורה להם כיצד לפעול על מנת למנוע הישנות של תיקנים לאחר סיום ההדברה. בהצלחה!

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design