הדברת יונים – כי לא מעוניינים לסכן את הבריאות

בכל מקום אשר אליו נפנה אנו עשויים להיתקל ביונה או מספר יונים שמהוות מטרד ולפעמים אף סיכון. באם היונות מקננות על מזגן ביתכם, אשר ממוקם מעל חוטי הכביסה שלכם, יש להניח כי הם יטילו את הצרכים שלהן מעל גבי הכביסה שלכם. אם ישנו צוהר בין הכביסה למטבח שלכם, קיימת סכנה למזון שאתם אוכלים, ואלו על קצה המזלג מן הסכנות אשר אורבות כתוצאה מהנוכחות של היונים בחיי היום יום שלכם.
עובדה בשטח היא שמחלות עוברות לבני אדם ממגע ישיר של היונים וכן מן הצרכים שלהם. נהוג לייחס ליונים כחמישים סוגים שונים של מחלות שבהן יכולים להידבק אנשים מבוגרים, ילדים וחולי אסטמה וכן אנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה. מחלות אלו עשויות להביא לתסמינים של כאבי ראש, חום, הקאות, בעיות בכבד ועוד. היונים מארחות בדרך כלל כל מיני טפילים, כמו למשל כינים, תולעים וכדומה. מסיבה זו חשוב כל כך לשכור את שירותיהם של מדבירים מקצועיים בעלי ידע וניסיון בתחום הדברת יונים שיבטיחו לכם את הרחקת היונים מביתכם או מבית העסק שלכם.
שיטות של הדברת יונים
ישנן כל מיני שיטות ואמצעים עבור הדברת יונים. הפתרון הראשון הינו על בסיס ההפחדה. העיקרון כאן הוא הרחקת היונים באמצעות יצירת רעש, דחלילים שונים, יצירת קולות של עופות טרף ויצירת קולות הפחדה שונים. פתרון זה הינו אופטימלי עבור יונים נודדות, אך הוא אינו יעיל עבור יונים מקננות אשר כבר הקימו קן בבית שלכם. היונים כבר התרגלו לרעשים השונים ולאחר זמן מסוים הן חוזרות למקום הדגירה שלהן. הרחקת היונים בעזרת חסימת המקום לאזור הדגירה שלהן נחשב ליעיל רק בהנחה שמבצעים אותו בצורה נכונה ויעילה בשילוב נכונות להפחית פגיעה ביונים באמצעות שימוש בדוקרנים להרחקת יונים. התקנת דוקרנים, רשתות באזורי קינון וחסימת פתחים ומרווחים הינם שכיחים ביותר.
אחד האמצעים היעילים להדברת יונים הוא שבך יונים שלצידו מתחם מזון עבור היונים מה שיביא להפחתת היונים הוא החלפת הביצים שלהן לביצי דמה, כמו שמבצעים עיקור יזום לחתולים. פתרון יעיל נוסף להרחקת יונים הוא מרחיק יונים אלקטרוני . מכשיר זה כולל מחשב מיקרו אשר בנוי בתוך פולט גל קולי בעל טווח של שלושה תדרים שונים. כל טווח מכיל כמה תדרים כדי להבריח יונים וכן ציפורים שונות. על ידי הגדרת הטיימר המובנה בתוך אותו מרחיק יונים אלקטרוני המשתמש יכול לתכנת מצב של תדרים שיובילו להברחת היונים כל עשרים שניות או כל חמש דקות.

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design