הכל על קניית אופני הרים

רוכבי אופניים רבים אוהבים לרכב בתנאי שטח שונים, והמקצוענים וביותר לא יוותרו לעולם על רכיבה הררית מדהימה. הם יודעים שרכיבה בתנאי שטח הרריים ותלולים צופנת בחובה הנאה גדולה. הטבע המתפרץ, האוויר הצלול, הנופים, וכמובן, האתגר הגדול, הם אלו שמדרבנים את הרוכבים לרכיבה אתגרית שכזאת. כדי ליהנות ולהצליח ברכיבה כזאת יש צורך בכושר גופני גבוה, בסיבולת לב ריאה, וכמובן, ואופניים מתאימות. אופני הרים מיוצרים בדיוק למטרות אלו, ובייצורם מושקעת מחשבה רבה ויכולת ייצור מפותחת.

 

ייצור איכותי

אופני הרים הינם קלים ולכן, החומרים שבונים את השלדה שלהם הינם חזקים וקלים. חומרים כמו סגסוגת פלדה, אלומיניום, טיטניום, סיבי פחמן ומגנזיום עונים לתכונות הללו וחלקם הגדול הינו יקר. משום כך, אופני הרים איכותיים נחשבים ליקרים מאוד. מעבר לשלדה החזקה, יש צורך במערכות איכותיות אחרות כמו: מערכות בלימה, הילוכים, מערכות לבלימת זעזועים ועוד. מערכות אלו נותנות לכל רוכב את היכולת למצות עד תום את יתרונות האופניים, ומאפשרות לו רכיבה ארוכת טווח במינימום מאמץ הכרחי.

 

רכיבת שטח

הרשויות השונות בונות מסלולי רכיבה בשטחים שונים כולל בהרים, ולמעשה מעודדות את הספורט הזה. יש מסלולי הרים מאתגרים ואופניים איכותיות צריכים להתמודד עם בורות ומפגעים שונים בדרכים. עלייה תלולה ארוכה אל עבר פסגת הר ומצפור בנוי היא משאת נפש של רוכבים רבים, ומערכת ההילוכים מסייעת מאוד. ירידה במורד תלול שיש בו מקפצות בנויות ואחרות מחייבות מערכות בלימה איכותיות ומערכות בולמי זעזועים כפולה ומיוחדת. יצרנים רבים נותנים מענה לספורט אתגרי זה .

 

סוגי אופני הרים

יש אופני הרים שמיועדים לירידה מהירה, אחרים לקפיצות ותחרויות, ועוד. כל רוכב יכול לבחור אופני הרים המתאימים לפעילותו ומומלץ לו לקבל ייעוץ ממומחים בתחום. מומלץ לרכוש אופניים של יצרנים ידועים שנמכרים בחנויות מקצועיות בתחום. לחנויות אלו יש מבחר גדול שמתאים לשני בני המינים ולטווחי גילאים רחב. כדאי לבחור בספק שיש לו מחלקות תחזוקה ותיקונים בעלי חלקי חילוף מקוריים ואיכותיים. רכישת אופני הרים נחשבת ליקרה וכדי ליהנות ממנה כדאי לעשות רכישה נבונה ומתאימה. רק אז יהיה ניתן ליהנות מהאופניים לאורך זמן.

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design