הכרויות גרסת המאה ה – 21

האינטרנט חולל מהפכה של  ממש בעולם השידוכים של הפנויים והפנויות. כיום פועלים אתרי היכרויות רבים המאפשרים חיפוש מהיר ויעיל של בני זוג פוטנציאלים בלחיצת כפתור עוד לפני שיצאתם כלל מהבית.

העידן המקוון והגלובלי מאפשר לנו ליצור קשרים חברתיים ואחרים בדרכים חדשות ומסעירות, אבל לא חוסך מאתנו את הצורך של כל אדם בזוגיות וקשרים רומנטיים אמיתיים ואת השאיפה של כל אחד למצוא אהבה. ענף ההיכרויות והשידוכים, ממשיך לפעול במרץ באמצעים הישנים : ערבי פנויים פנויות, סוכנויות שידוכים ועוד ובמקביל האינטרנט מספק פלטפורמות להיכרויות, רובן הכרויות חינם, ברשת.

אתרי הכרויות חינם

בראשית ימי האינטרנט, לפני כחמש עשרה שנה, החיפוש אחר בן או בת זוג דרך המחשב  נחשב פחות מקובל חברתית ולעיתים למעשה כמעט תמוה ונואש . היום, שעה שרשתות חברתיות ופייסבוק בראשן, מושלות בכיפה, התקשורת החברתית, גם לצרכי שידוכים רומנטיים טבעית ונפוצה מאוד. פנויים ופנויות שמחפשים את החצי השני שלהם יכולים לעשות זאת באמצעות אפליקציות הכרויות חינם בפייסבוק ובמקומות אחרים ברשת או להירשם לאתר הכרויות חינם, שמאפשר חיפוש אחר פנויים פנויות אחרים על פי מאפיינים וחיתוכים רצויים.

מציאת דייט מעולם לא הייתה כה מהירה ויעילה. בלחיצה על כפתור ניתן להגיע למאגר עצום של פנויים פנויות וליצור עם מי מהם קשר ראשוני ולא מחייב על ידי שליחת הודעה. כאמור, השירות של אתרי הכרויות דורש רק תהליך הרשמה ויכול להיות בחינם או בתשלום ( לרוב דמי מנוי חודשיים). יש גם אתרי נישה, לאוכלוסיות ספציפיות : אתרים הכרויות חינם המכוונים לאוכלוסיית פנויים פנויות בני המגזר הדתי, לאוכלוסייה הערבית או להבדיל, אתרים למי שמחפשים זיווג כדי להוליד ילד במשותף, ללא זוגיות. לצד אתרי הכרויות חינם פועלים מספר אתרי הכרויות שכאמור גובים תשלום על הגישה למאגר האנושי שלהם ואלה מבטיחים אווירה אקסקלוסיבית יותר למי שמעוניין בה.

עסקי שידוכים בעידן המילניום

עד לפני כעשור, פעלו בישראל מספר סוכנויות שידוכים גדולות, שאספו פרופילים של פנויים פנויות ויצרו התאמות וזיווגים בניהם. אין ספק שכניסת האינטרנט כשחקן דומיננטי והאפשרות של כל אחד לעשות מיון וסינון בעצמו אל מול המחשב הביתי, שינתה ללא הכר את ענף השידוכים. היום, סוכנויות שידוכים פעילות בעיקר עבור מגזרים ספציפיים – עדות מסוימות שבהן נהוג להתחתן בתוך העדה ובמגזר החרדי שעדיין לא אימץ באופן רשמי את האינטרנט ככלי ליצירת קשר בין אישי רומנטי.

ערבי פנויים פנויות – הדור הבא

ערבי פנויים פנויות היו פעם כלי שידוכים נפוץ ומקובל והם עדיין קיימים, בעיקר אצל רווקים ורווקות מבוגרים יותר, חלקם מחפשים סיבוב שני לאהבה ושהאינטרנט הוא לא טבע שני עבורם, כמו אצל צעירים. במקביל, מפגשים של רווקים ורווקות מקבלים תצורות חדשות, שאחת המוכרות שבהן היא הספיד דייט.

ספיד דייט הוא ערב פנויים פנויות שבו פוגש כל אחד מהם מספר רב של רווקים או רווקות אחרים לפגישות זריזות של מספר דקות להתרשמות ראשונית. בתום הערב, יכול כל אחד להחליט מי מהדייטים שלו היה מוצלח ועם מי הוא רוצה ליצור קשר לקראת דייט נוסף, ארוך יותר… אין ספק שהספייד דייטינג הוא ביטוי של סגנון ההתנהלות המהיר של החיים של כולנו בעידן התקשורת והמדיה  שחדר גם לתחום ההיכרויות.

*אין לראות במאמר זה המלצה או מידע מקצועי

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design