הסיבות לפופולאריות ההולכות וגוברת של הליכי בניה קלה

הליך בניה קונבנציונאלי במדינת ישראל אורך בממוצע בין שנה וחצי לשנתיים וחצי, וזאת בהתאם למורכבות המבנה, גודלו ויכולות הביצוע של הקבלן המבצע. מנגד, הליכי בנייה בשיטת הבנייה הקלה ההופכת בשנים האחרונות לפופולאריות יותר ויותר, אורכים בממוצע בין מספר שבועות למספר חודשים וזאת בהתאם לגודל המבנה המיועד ויכולות הביצוע של החברה המבצעת. עד לפני מספר שנים, הליכי הבניה הקלה יושמו בעיקר לצורך הקמתם של מבנים ניידים ונייחים והם אינם עסקו בכל הנוגע לבנייתם של תוספות בניה.

לאחרונה אנו נתקלים ביותר ויותר אנשים המעוניינים בתוספות בניה בשיטת הבניה הקלה, וזאת לנוכח היתרונות הרבים הנלווים לשיטת בנייה זו. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם רשימה של כל היתרונות המובהקים של שיטה זו, כאשר כל אחד ואחד מהיתרונות המופיעים לפניכם מהווים את הסיבה לעליה המתמדת בפופולאריות של הליכי בניה קלה בישראל.

שיטת הבניה הקלה- כל היתרונות

שיטת הבניה הקלה טומנת בחובה מגוון רחב של יתרונות החולשים על כל שלבי התכנון וההקמה, כאשר היתרון המובהק ביותר של השיטה הינו פרק הזמן הקצר הנדרש לצורך הקמתם של מבנים הנבנים בשיטה זו. יתרון משמעותי נוסף הוא נושא הגמישות התכנונית הנובע בין היתר מהתכנון המודולארי המתאפשר באמצעות שיטת בנייה זו. תכנון זה מיושם על ידי חברות המתמחות בבניית מבנים בשיטת הבנייה הקלה, ולאורך כל שלבי התכנון ואף ההקמה, ניתן לבצע ולערוך שינויים תכנוניים בשיתוף פעולה מלא מצידו של מזמין העבודה. במקביל, שיטת בניה קלה עושה שימוש בחומרי גלם המתאפיינים בעמידות וביכולת בידוד מקסימאלית לכל תנאי מזג האוויר, וכפועל יוצא מכך, נוצר מימד של חיסכון אנרגטי משמעותי לטווח הרחוק בעת השימוש באותם חומרי גלם. החיסכון האנרגטי לטווח הרחוק מאפיין את כלל המבנים הבנויים בשיטת הבנייה הקלה ולכן רבים מהמבנים זוכים לכינוי: מבנים ירוקים.

יתרון משמועתי נוסף הנלווה לשיטה זו, וכפועל יוצא מכך, תורם לפופולאריות של השיטה בקרב הציבור הרחב, הוא כמובן נושא העלויות. בניגוד לשיטות בנייה אחרות, שיטת הבנייה הקלה מאפשרת לכם ליהנות ממגוון רחב של פתרונות בנייה בהתאם לתקציב הבניה העומד לרשותכם, ולכן, עלויות הבנייה מתוכננות היטב למסגרת התקציב ולצרכי הבנייה, דבר המונע "הפתעות" לא נעימות תוך כדי הליך הבנייה, דבר המעכב לעיתים רבות את הליכי הבנייה. יתרונות אלו ונוספים הובילו לכך שבנוסף להקמתם של מבנים בשיטת בניה זו לאחרונה אנו נתקלים ביותר ויותר אנשים המעוניינים בתוספות בניה בשיטת הבניה הקלה.

 

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design