הרחקת יונים לצמיתות

יונים מקננות על הגגות, במסתרי הכביסה ובמקומות נוספים בסביבת הבית. המיית היונים פורעת את השקט והשלווה, הן תמיד מתקבצות בלהק, נאמנות למקום בו נוח להן ולכן קשה לסלק אותם. בנוסף, הן בונות קינים ומקוננות, הן מלאות בכינים והלשלשת שלהן נמצאת בכל מקום. כל הסיבות הללו מובילות למסקנה אחת: היונים מסוכנות ויש לפנות אל חברה שיכולה להבטיח הרחקת יונים בטוחה לצמיתות. אך האם אכן ניתן להרחיק את היונים לעד? או שמא מדובר על הבטחה שיווקית?

 

אמנם כשיונה עושה את צרכיה על אדם יש כאלו שמאמינים שפעולה זו מצביעה על דבר טוב שהולך לקרות ורובינו מכירים את היונה כסמל השלום וזו שהגיעה עם ענף של זית מארץ ישראל על מנת להכריז על סוף המבול, אך כל הסיפורים הנפלאים מסתיימים כאשר מגלים שהיונה עשתה את צרכיה במסתרי הכביסה וטומנת סכנות רבות לכל בני הבית וזאת משום שהיא מעבירה מחלות וזיהומים מסוכנים. נכון להיום כל אחד שסובל מבעיית יונים תר אחר חברה אמינה שמציעה שירות הרחקת יונים. כיוון שהיונים חיות כלהקה וכיוון שהן לא חוזרות לאותו איזור שלא נעים הם בו ואפילו מסוכן להם, אכן שיטת הרחקה יעילה אכן תשיג את התוצאה האידיאלית של הרחקת יונים לצמיתות.

 

הרחקה של יונים – איך?

יש שיטות רבות להרחקת יונים, כמו למשל רשתות ודוקרנים אותם מתקינים במסתרי הכביסה, גגות, מרפסות וחלונות ומשום שלא נוח ליונה לנחות על הרשת או בלתי אפשרי לנחות על הדוקרן היא תימנע מנחיתה בשטח בו התקנתן את הרשתות המיוחדות. שיטה אידיאלית להרחקת יונים לאלו שאינם מעוניינים להתחיל ולהתקין רשתות ודוקרנים בשטחים החיצוניים של הבית ו(זאת משום שהדבר מכער את הבית) היא התקנת רכזת חשמלית או סולארית.  המעבד של הרכזת שולח פולסים  בתדירות משתנה, דבר שמרתיע את היונים וגורם להרחקתה לצמיתות. אפשרות נוספת היא התקנת פסי דריכה שקופים שמייצרים פולסים וגורמים להרחקתן של היונים. נכון להיום יש אפשרות של קניית ערכה שכוללת מעבד חכם ופסי דריכה שמותאמים לכל מזג האוויר והתקנתם לבד.

 

לסיכום, אף אחד אינו מעוניין לפגוע או להרוג כל דבר חי, גם אם מדובר על יונים שגורמות לנזקים רבים ומהוות סיכון. אם בעבר לא הייתה ברירה, כיום יש אפשרות להזמין ערכת הרחקת יונים לצמיתות שתפתור לכם את הבעיה ותבטיח לכם ולבני המשפחה שהיונים לא תחזורנה לפקוד את ביתכם. בהצלחה!

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design