התאמת אופניים לילדים

כאשר אנו מחפשים אופניים לילדים חשוב מאד להתאים אותם בצורה הטובה ביותר לגובהו של הילד ולגילו. מכיוון שאופניים איכותיים מהווים הוצאה משמעותית ישנו פיתוי לקנות אופניים גדולים שיהיו טובים גם לשנים הבאות, אבל זוהי חשיבה לא נכונה. כדי שהילד יסתגל לאופניים בהצלחה וירכב בבטחה יש לוודא שהאופניים מתאימים כהלכה, וכדאי להתייעץ בחנות מקצועית ומהימנה על האופניים המתאימים. שיקול נוסף המשפיע על המחיר הוא משקלם של האופניים – כדי שהילד יסתגל אליהם בקלות הם צריכים להיות קלים יותר, משמע יקרים יותר. כדי לעמוד בהוצאה בהחלט ניתן לשמור אופניים לילד שנרכשו עבור הילד הגדול עבור אחיו הקטנים בהמשך הדרך. אופניים איכותיים יישמרו היטב וצריך רק להשקיע מעט בתחזוקתם ולהתקין אותם עבור הילד הבא כשהזמן מגיע.

כיום ניתן לראות שיטות שונות ומגוונות להסתגלות לאופניים. החל באופניים קטנים ללא פדלים שהפעוטות דוחפים בעזרת רגליהם וכלה בתלת אופן שההורים יכולים לדחוף בעזרת ידית. השיטה חשובה פחות מן העובדה שהילד לומד לקשר את הרכיבה על האופניים לפעילות מהנה, מרגיעה ונינוחה. ההורים צריכים לעודד את הילדים ולא להפעיל עליהם לחץ, כך שהרכיבה על האופניים תהיה רגועה ונינוחה. בהמשך הדרך אפשר יהיה לקנות לילדים זוג אופניים עם גלגלי עזר ולהתחיל בלימוד הרכיבה ממש.

רכיבה על אופניים למשפחה כולה

כיום אנו רואים משפחות שלמות שיוצאות לטיולים עם האופניים, כל בן משפחה והאופניים שמתאימות לו ונכונות עבורו. כאשר רוכשים אופניים לילדים כדאי לצרף לכך דוגמא אישית ולרכב עמו. בכל מקרה, וגם כאשר הילד אינו רוכב לבדו, חשוב להכשיר אותו לנסיעה בטוחה. הנסיעה אך ורק תוך חבישת קסדה, והילד צריך להבין ולהכיר את חוקי התנועה היטב. ככלל, עדיף לרכב בהתחלה בסביבה בטוחה ורחוקה ממכוניות. לנפילות צריך להגיב בצורה מחזקת ותומכת, ולסייע לילדים להמשיך את הרכיבה באווירה טובה.

אופניים לילד יגרמו לו הנאה רק כאשר הם הותאמו היטב למידותיו וליכולותיו וכאשר הרכיבה נעשית בבטחה וללא מתחים ולחצים מיותרים. כדאי לוודא שהילד מגיע בקלות לרצפה עם כפות רגליו ובקלות לכידון עם כפות ידיו. גורם פסיכולוגי שעשוי להשפיע לטובה על ההסתגלות של הילד הוא עיצוב האופניים – נסו לבחור בדגם שמוצא חן בעיניו. אם זה לא אפשרי או שעושים שימוש באופניים משומשים ניתן לקשט אותם ולקנות עבורם אביזרים כגון פעמון יפה או סלסלה מקושטת. הילדים ייהנו מתחושת הבעלות וזוהי תחילת הדרך להכשרת רוכב מיומן ומאושר.

 

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design