זה לא נעים לראות עסק סגור…

שברון לב, התלבטויות, כעסים, משברים, הרמת ידיים, דכאון – אין ספור מילים מתארות את  המשבר המוביל לפירוק חברה. אנשים מאבדים את חלומם, אנשים שפתחו עסק עם חלומות גדולים ונאלצו להכריז על פשיטת רגל. כמה כאב לב, כמה לילות ללא שינה, כמה התלבטויות וכמה יסורים. לבי, לבי עם אנשים אלה.                                                        p549389_m

כאשר אדם מכריז על פשיטת רגל, אין זו סתם הכרזה. זוהי הצהרה ברבים על כשלון ואין לזלזל בתהליך שהאדם עובר עד שהוא עושה זאת. אך אם כבר מגיעים לשלב זה יש לעשותו במקצועיות ובהדרכה ועם איש שהוא בעל ניסיון רב בתחום. גיל אפרתי הוא עורך דין לענייני פשיטת רגל ופירוק חברות.

קיומו של הסטטוס המשפטי המיוחד של פשיטת רגל נועד להשיג שתי מטרות עיקריות:

  • לאפשר לחייב, אשר באמת ובתמים אינו יכול לשלם את חובותיו, 'להתחיל מחדש' ולמנוע התעמרות הנושים והשלטונות בו.
  • להסדיר את כינוס נכסיו של החייב על מנת לחלקם באופן מסודר בין הנושים לפי סדר עדיפות הקבוע בחוק.

קיומו של הליך מסודר לפשיטת רגל הוא חלק מהחיים הכלכליים המודרניים והוא אינטרס ציבורי מובהק. גם הנושים וגם ההוצאה לפועל אינם מעוניינים להכביד ולנקום בחייב. הם רוצים ושואפים לקבל את מה שניתן מהחוב. לחברה יש עניין לאפשר הזדמנות שנייה בעסקים כדי לעודד פעילות עסקית.

גם נושא פירוק חברה הוא הליך משפטי, בו מורה בית-המשפט על פירוק החברה כאשר החברה נקלעת למצוקה פיננסית והופכת להיות 'חדלת פרעון'. כלומר, לא יכולה לפרוע את חובותיה. וכאשר יש חוסר הסכמה מהותי בחברה ביחס לאופן ניהולה, דבר המקשה על תפקודה הסדיר. בקשה לפירוק חברה בידי בית-משפט יכולה להיות מוגשת בידי מספר גורמים: נושה של החברה, משתתף של החברה, החברה עצמה ואפילו היועץ המשפטי לממשלה, כונס הנכסים הרשמי ורשם החברות.

בחירת עורך-דין לטיפול בפשיטת רגל או בפירוק חברה תלויה בשלושה גורמים: יחס, מקצועיות וניסיון. יש חשיבות ממעלה ראשונה לבחירת הפתרון הראוי לחובות שנוצרו ולהסבר על ההשלכות של כל פתרון. כדי למנוע טעויות של פזיזות ושל החלטות חסרות רלוונטיות יש לשקול האם פירוק חברה או פשיטת רגל הם אכן הפתרונות הנכונים ביותר. במידה וכן, הרי עורך דין גיל אפרתי הוא בעל הניסיון הרב להוביל את ההליך. ובמידה ואין זה כך, הרי עורך-דין גיל אפרתי, ידריך את המהלך וידאג למניעת בזבוז כספים רבים ולמניעת עוגמת נפש מיותרת. כי כפי שנאמר, הרבה כאב לב כרוכים בהליכים אלה.

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design