חישוב שעות עבודה בעידן המודרני

בכל מקום עבודה חישוב שכר העובדים מתבצע בהתאם לנתונים המפורטים בשעוני הנוכחות המסכמים לעורך המשכורות את נוכחות העובד במקום העבודה לאורך החודש, וזאת בהתאם לתיקון חוק הגנת השכר אשר הוחל בשנת 2009, ולפיו כל מעסיק מחויב ברישום מפורט ומסודר של שעות העבודה של עובדיו.                                                         Time and Money concept image.

בעבר הרחוק, חישוב שעות העבודה התבצע באמצעים ידניים, כאשר עבודת החישוב הצריכה ריכוז מיוחד ובדיקה חוזרת על מנת שלא תיפול טעות בחישוב שכרו של העובד. כיום, ישנן לא מעט תוכנות ייעודיות לצרכי חישוב שעות העבודה. היתרון המרכזי של תוכנות החישוב טמון בעבודה שהן מותאמות באופן אישי לכל מקום עבודה בהתאם לאופיו ובהתאם לצרכי החישוב הייחודים שלו בנוגע לשעות הימצאותו של העובד במקום העבודה. תוכנות חישוב שעות עבודה הן תוכנות מתקדמות הכוללות מגוון רחב של אפשרויות למנהל השכר או לאדם האחראי על עריכת המשכורות לעובדים. מעבר להתאמתן של התוכנות לחישוב שעות עבודה לאופי מקום העבודה, יתרון משמעותי נוסף הנלווה לשימוש בתוכנות אלו הוא נושא היעילות והמהירות בו נערך דו"ח שעות העבודה של כל עובד ועובדת בנפרד.

מערכות מתקדמות לחישוב שעות העבודה

כיום, בעידן המודרני בו אנו מתנהלים ברמה העסקית, שעוני הנוכחות הפיזיים מוחלפים במערכות מתקדמות המיועדות לחישוב שעות העבודה. מערכות אלו הן מערכות המשלבות בין מספר אמצעי דיווח מצידו של העובד על התחלת שעות עבודה וסיומה, כאשר בין יתר אפשרויות הדיווח במערכות המתקדמות תמצאו: דיווח באמצעות טלפון קווי, דיווח באמצעות טלפון נייד, דיווח באמצעות אפליקציית שעון נוכחות, דיווח באמצעות שעוני נוכחות ביומטריים, דיווח באמצעות רשת האינטרנט ועוד.

מכיוון שרוב המערכות המתקדמות כיום לחישוב שעות עבודתו של העובד, הן מערכות המבוססות על פתרונות ענן ברשת, נחסכת מהמעביד ההוצאה הראשונית לרכישת שעוני נוכחות פיזיים ותוכנות ייעודיות. במקביל, מערכות מתקדמות לחישוב שעות העבודה, מאפשרות לכל מעסיק ליהנות מפתרונות מגוונים בנוגע לאימות הדיווחים המסופקים לו על ידי עובדיו, וכמו כן, הוא נהנה מדוחות מפורטים המכילים בתוכם סטטיסטיקות שונות בנוגע לשעות העבודה של כל עובד ועובדת המועסקים תחתיו. אפליקציית שעון נוכחות לצורך העניין מספקת למעסיק מידע בזמן אמת בנוגע למקום הימצאותם של כל אחד מהניידים המוחזקים על ידי עובדיו, וכפועל יוצא מכך, הוא יכול לבחון את אמינותו של העובד במידת הצורך. אפליקציה מתקדמת זו מחוברת ישירות לאתר החברה המספקת לכם את השירות, כאשר הדיווח מתבצע באמצעות האינטרנט, הטלפון החכם או באמצעות שליחת SMS. הנתונים המוזנים במערכת מספקים למעסיק נתונים כגון: דוחות נוכחות וניהול ודוחות לצרכי הכנת תלושי שכר. כמו כן, המערכת מספקת למעסיק תזכורות והתראות במגוון נושאים אותם הוא בוחר ומגדיר למערכת מראש.

 

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design