חקירות פרטיות- מתי צריך ואיך לבחור את פותר התעלומה

סדרות רבות של ספרים לילדים כמו ספריה של אניד בלייטון (החמישיה, השביעיה ועוד), חסמבה, וכמובן בלש פרטי מפורסם במיוחד- שרלוק הולמס וכן סרטים רבים גרמו לנו כילדים לחשוב שמדובר על מקצוע דמיוני שישנו רק בפנטזיה אך הדבר אינו כך. חקירות פרטית הן, אולי לצערנו, חלק בלתי נפרד מחיינו. רמאויות ישנן בכל תחומי החיים, החל מחיים אישיים וכלה בעסקים. מתי כדאי לחפש חוקר פרטי?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

חקירות פרטיות במישור האישי

העובדה שהתרבות המערבית עשתה מאיתנו יצורים מונוגמים החיים עם בן או בת זוג אחד או אחת בזמן נתון אינו בהכרח המצב הטבעי לכולנו. ממצב זה מתעוררים לא מעט בגידות או חשדות לבגידה. חוקר פרטי יכול לאשש או להפריך את החשדות הללו באמצעות מעקבים, האזנות הנעשים באופן מקצועי ובעזרת ציוד מקצועי כך שהחשוד או החשודה אינם חושבים כי הם נמצאים במעקב. התוצאות שיציגו לכם יהיו חד משמעיות עם ראיות מן השטח. מכאן דרך הפעולה תוחלט כמובן על ידכם בלבד. חקירה נוספת שיכולה להיות גם במישור האישי היא חקירה כלכלית. לצערנו, חלות רמאויות בין בני זוג לגבי מצבם הכלכלי. בן או בת הזוג מציינים שמצבם הוא טוב בעוד שכל שהם מחפשים בבן או בת הזוג הוא מישהו להתמך בו כלכלית. גם כאן חקירה פרטית יכולה לבדוק את מצב החשבון של אותו אדם ולדעת האם קיימים חשבונות בחו"ל או לא, האם ישנם חובות, רכוש ממושכן ועוד.

חקירות במישור העסקי

גם כאשר עסק אותו מקים אדם יחיד צריך להעשות במשנה זהירות. לא כל שכן כאשר מדובר בעסק עם שותפים. במיוחד כאשר השותף הוא אדם שאינו מכירים יש לשים לב לכל צעד שלו. בלש פרטי יכול לבצע גם כאן חקירה כלכלית בטרם נכנסים עם אדם לשותפות. חקירה כלכלית יכולה להתבצע גם על חברה עימה נכנסים לעסקים, כאשר רוצים לוודא שהחברה יציבה ולא על סף קריסה. כאשר מדובר כבר על עסק פעיל שלפתע נעלמים בו כספים באופן מוזר, יתכן שישנה כאן הונאה מצד השותף או אפילו מצד אחד העובדים המשלשל כספים לכיסו. כאן הזמן לפנות ולבצע חקירה  פרטית אשר תעלה על עקבותיו של זה אשר מועל בכספי העסק. החקירה תעשה בדרכים שונות והראיות יהיו ויזואליות וקוליות כאחד. חקירה לא תסתיים עד אשר יהיו תוצאות ומסקנות חד משמעיות.

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design