טיפולים גניקולוגיים וטיפולי פוריות

נשים רבות סובלות מבעיות גניקולוגיות שונות. יש כאלו שהינן בעיות פשוטות, יחסית, דוגמת כאבי מחזור נשנים, ויש אחרות דוגמת הידרוסלפינגס שהינן מורכבות יותר, ואשר עלולות לגרום לבעיות פוריות. גניקולוג מומחה הינו בעל ניסיון רב בכל מה שקשור למערכת המין הנקבית והוא יכול לסייע לכל אישה או נערה הסובלות מבעיות במערכת הגינקולוגית שלהן. כל בעיה תטופל על פי המאפיינים שלה ובדרכי טיפול מקובלות שיתרמו לריפוי מוחלט או חלקי.
הידרוסלפינגס היא תופעה שבה החצוצרות מלאות בנוזל שנוצר בהן עקב בעיות שונות. לחצוצרה יש תפקיד חשוב במערכת הפוריות של האישה והיא מקשרת בין השחלה לרחם שבו מתרחש ההיריון. כאשר יש בהן נוזל יתקשה הזרע המופרה לנוע מהן אל הרחם. במקרים רבים, יתפתח היריון בתוך החצוצרה והוא נקרא היריון חוץ רחמי, ובמקרים קשים יותר, יימנע ההיריון. יש שורה של אמצעי טיפול בבעיה כזאת. במידה והחסימה היא בקצה החצוצרה אזי ניתן לנסות ולהסירה באמצעות צנתור. במקרים אחרים, יש צורך בניתוח לפרסקופי מורכב.
טיפול בכאבי מחזור
הידרוסלפינגס נוצר עקב סיבות שונות. במקרים מסוימים התופעה קורית עקב מחלות זיהומיות שנגרמות ממגע מיני או מהתקן תוך רחמי. יש מצבים חמורים בהם שתי החצוצרות נפגעות. אבחון הבעיה נעשה באמצעות צילומי אולטרא סאונד או צילומי רחם אחרים. לעומת זאת, הטיפול בבעיית כאבי מחזור אינו כרוך, לרוב, בפרוצדורות פולשניות. אישה או נערה סובלות מכאבי מחזור לפני קבלת הווסת, במהלכה ולעיתים, גם אחריה. התופעה נגרמת בגלל סיבות שונות ובדיקה מקיפה יכולה לסייע במתן דרכי טיפול. בדרך כלל, יש צורך בבדיקות גניקולוגיות פולשניות, ולעיתים, הבדיקה תיחסך מהחולות, אבל יהיה צורך בצילומי אולטרא סאונד ואחרים.
כאבי מחזור עזים יכולים לגרום לתופעות לוואי שונות שכוללות כאבי אגן, שינוי בהרגלי יציאות, בחילות והקאות, הזעה מוגברת ועוד. במקרים רבים, סובלת האישה קשות, והתופעה גורמת גם לחוסר שקט לכל מי שקרוב אליה כולל: בעל, הורים וילדים. אישה שסובלת מכאבי מחזור עזים תיעדר מעבודה בימים אלו ולא תצליח לתפקד מספר ימים. בכל מקרה, יש צורך בטיפול מורכב, שלעיתים, יתפרס על תקופה ארוכה. טיפול תרופתי יכול למנוע העלמות הכאבים או שייכוכם לנורמות מקובלות. תופעת הווסת הינה טבעית והיא נעשית כל פעם לאחר ביוץ שאינו מוביל להריון. הכאבים הנלווים משתנים מאישה לאישה ונשים הסובלות רבות ממנה ישמחו לכל לטיפול יסודי שיניב תוצאות.

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design