יום העצמאות ועוד – דגלים לרכב

דגלים לרכב אינם תופעה ייחודית לישראל, אך דומה שאין עוד ארצות רבות שבהן האזרחים מתאחדים בהפגנת פטריוטיות ספונטנית שכזו מדי שנה ושנה. בכל שנה, לקראת יום העצמאות, כבישי ישראל מתמלאים ברכבים שבחלונם מתנוסס דגל המולדת. מי שעומד בצמתים ומנסה לספור את המכוניות יתרשם עד מהרה שמדובר ברוב מכריע של הנהגים. לקראת החג ספקים שונים רוכשים דגלים לרכב בסיטונאות ומפיצים אותם במחירים נגישים לכל רכב שחולף בכיכרות ובצמתים. והציבור נענה, רוכש את הדגלים ומציג אותם לראווה. במקביל, בעלי עסקים שונים מעניקים דגלים כחולים לבנים במתנה לקהל לקוחותיהם, לעובדים ולכל מי שיש לו מגע עסקי עמם. זוהי דרך יפה והזדמנות להעניק מתנה רצויה וסמלית לכל גורם שחשוב לעסק.

דגלים נדפסים גם בנושאים אחרים: למשל, קבוצת אוהדים של מועדון כדורגל שרוצה להפיץ את אהבתה. יש מי שנהנה להפגין נאמנות גם לארצות זרות כמו ארצות הברית. בעלי עסק יכולים להדפיס דגלים עם מסר פרסומי, ועוד. הדגלים הללו הם דרך נוחה וטובה להביע נאמנות למותג או למסר, ואין ספק שכאשר הנאמנות חזקה הנהגים שמחים להציג אותה לראווה על גבי הרכב שלהם. ובכל זאת, אין תקדים לתופעה שבה מרבית הרכבים מתכסים בדגלי ישראל, ויוצרים אווירת חג אותנטית, שמחה וייחודית לישראל.

דגלים לרכב – תופעה ישראלית

כאשר רוכשים דגלים לרכב בסיטונאות כדאי לדעת שהדגלים מגיעים בכל מיני סוגים, איכויות ומידות. החל מהחומרים עצמם – מעמד זול וגמיש, או מעמד פלסטי חזק ועמיד. ישנם דגלי בד ודגלי ניילון, ובשנים האחרונות החלו להופיע דגלי בד אשר מולבשים כמו גרב על המראות הצידיות של הרכב. ברור שככל שהדגל גבוה וגדול יותר כך המסר שמועבר הוא עצמתי יותר. את הדגלים לרכב ניתן לרכוש כשהם מגולגלים ועטופים בניילון לצורך הגנה ומניעת התפרקות, וכך ניתן להבטיח הובלה קלה ובטוחה. עקב מחירם הנוח של הדגלים ניתן להחליפם בדגל חדש ונאה מדי שנה.

לא כולם יודעים שהדגלים לרכב, כולל דגל ישראל הפופולארי, נמכרים לאורך השנה כולה. נראה שהדגלים מצליחים במיוחד בישראל מכיוון שמדובר בדרך ישראלית מאד להעביר מסר ישיר וברור. הצהרת הנאמנות לישראל גם היא אופיינית לישראלים שנוהגים להתלונן על הפוליטיקה, השגרה והמצב הכלכלי, אבל אוהבים מן הצד השני להפגין את אהבתם לארץ. הפגנת הנאמנות הזו מיוחדת במינה, והיא שונה מהפעולות שנוקטות הרשויות כדי לקשט את הרחובות לקראת החגים. כאן מדובר בקישוט טבעי שנובע מהציבור עצמו, ללא כל הפעלת לחץ. נראה שהנהגים בארץ שמחים להוציא כמה שקלים מכיסם כדי להפגין את אהבתם.

 

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design