כיצד להתנהל במקרים של תאונות עבודה?

בכל שנה, נפגעים כתוצאה מתאונות עבודה בדרגות חומרה שונות, עשרות אלפי עובדים. פגיעות כתוצאה מתאונות כאלו, עלולות לגרום לעובדים שנפגעו להחמיץ ימי עבודה רבים, להזדקק לטיפולים רפואיים שונים ובמקרים הקשים יותר של פציעות ופגיעות חמורות, גם לאבד את היכולת שלהם להמשיך לבצע את עבודתם הנוכחית או למנוע מהם לעבוד בכלל. כחלק מכך, עובד אשר נפגע כתוצאה מנושא של תאונות עבודה, צריך להיות מודע למלוא זכויות שלו ולדאוג ולנקוט בפעולות שונות, אשר ייעודן לאפשר לו לקבל תשלומי פיצויים בגין הנזק אשר נגרם לו כתוצאה ממעורבותו באותה תאונת עבודה.                                                                                                              Medical consultation

הדבר הראשון אותו צריך להבין הוא ההגדרה של חוק ביטוח הלאומי לנושאשל תאונות עבודה באופן כללי –  מה בעצם נחשב לתאונות כאלו ומה לא. על פי ההגדרה של חוק זה – תאונת עבודה היא תאונה אשר נגרמה לעובד בעת ביצוע עבודתו במקום העבודה. תאונת עבודה מוגדרת ככזאת, גם במקרים בהם היא נגרמה עקב העבודה – לדוגמא, במידה והעובד נשלח על ידי מעסיקו לשליחות מסוימת ובדרך היה מעורב בתאונת דרכים, גם תאונה שכזאת תחשב כתאונת עבודה.

מה צריך לעשות במקרים של תאונה שכזאת?

תאונות בעבודה יכולות לקרות בכל מקום עבודה, כאשר הגורמים לתאונות אלו יכולים להיות במקרים רבים כלל לא צפויים. החשיבות הגבוהה שאותו עובד אשר נפגע, ידע מה לעשות ולאן לפנות בכדי לממש את הזכויות שלו. כחלק מכך, עובד אשר נפגע כתוצאה מתאונת עבודה, יכול לתבוע פיצויים מגופים שונים: המוסד לביטוח לאומי, המעביד וחברת הביטוח שלו ובמידה ולאותו עובד יש ביטוח אובדן כושר עבודה, באפשרותו גם לתבוע את חברת הביטוח. במידה ואכן יוכח שאותו אדם אכן נפגע כתוצאה מתאונת עבודה, הוא יהיה זכאי לקבלת פיצויים כספיים מכל הגופים אשר צוינו. חשוב לציין, שבכדי לקבל את מלוא הפיצויים על העובד לספק הוכחות שאכן הסיבה לפגיעתו הייתה כתוצאה מתאונת עבודה וכחלק מכך, עליו לצרף לתביעה חוות דעת רפואית מרופא מומחה.

חוות דעת רפואית צריכה להינתן על ידי רופא מומחה בתחום אליו משתייכת הפגיעה של אותו אדם. חוות הדעת צריכה להכיל בתוכה פרטים רלוונטיים לגבי הנסיבות השונות אשר הובילו לפגיעה, מידע מפורט על ממצאי האבחון הרפואי אשר בוצע והערכה של אחוזי הנכות אשר נגרמו לתובע בעקבות הפגיעה באותה תאונה. חוות הדעת בעצם תסייע לתובע, לבסס את הטיעונים שלו ולקבל את הפיצויים אשר מגיעים לו.

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design