כל מה שצריך לדעת על הסרת שומה מאזורים שונים בגוף

 

אחד מהמצבים הרפואיים שדורשים טיפול מיידי ואת מלוא תשומת הלב שלנו היא מצב של מלנומה. המלנומה היא סרטן עור ממאיר. אם מגלים אותו בשלב מוקדם אפשר להתמודד איתו ללא כל קושי ואף לסלק אותו באופן מושלם, אך אם מגלים אותו בשלב מאוחר הוא עלול להיות קטלני. זו הסיבה לכך שכל אותן שומות שיש לכם בעור צריכות להיבדק בצורה מקצועית שכן אם אפשר להסיר את השומה ולבדוק אותה בעזרת המומחים מדוע לא לעשות זאת  וכך למזער סיכונים?

תהליך הסרת השומה

אחד הדברים החשובים ביותר אותו יש לברר בכל הקשור אל שומות הוא האם הן סרטניות או לא. הדרך היחידה לוודא זאת היא על ידי אבחון מקצועי. יש לבצע הסרת שומה, שזה ניתוח פשוט שאין בו כל סיכון ואחריו ניתן לשלוח את המטופל לביתו לתפקוד מלא ושגרתי. לאחר הליך של הסרת שומה שולחים דגימה ממנה לבדיקה פתולוגית שמתבצעת על ידי רופא מומחה ואת התוצאות מקבלים תוך שבוע עד עשרה ימים.

אחד מהשאלות העיקריות שתמיד עולות כאשר מדברים על מלנומה היא האם באמת אפשר להימנע מכך, ואכן זו שאלה מורכבת וחשובה. מחקרים רבים מראים שמצד אחד הגורמים יכולים גנטיים, דבר שמובן אין לנו כל השפעה עליו, אך מצד שני הגורמים יכולים להיות גם סביבתיים ותזונתיים. אין ספק שעל הגורמים הסביבתיים כן ניתן לשלוט ולהשפיע, שכן אם השמש מוכחת כגורם משמעותי למלנומה הרי שנוכל להימנע מחשיפה אליה ונוכל להגן על עצמנו טוב יותר.

אחרי שמסירים את השומה ושולחים אותה לבדיקה פתולוגית מגיעות התוצאות ויש להחליט מה עושים בנידון. כלומר, אם השומה התגלתה כלא סרטנית ואם הוחלט שהיא אינה מסוכנת הרי שבכך הסתיימה העבודה. לעומת זאת, אם התברר שמדובר על שומה סרטנית צריך יהיה לבדוק הלאה את הדברים. חשש עיקרי במקרים כאלה הוא שהסרטן התפשט למקומות אחרים, בין אם זה לבלוטות הלימפה ובין אם זה לכל איבר אחר. לכן ברוב המקרים יהיה צורך לבצע בדיקות מעמיקות יותר למטופל כדי להבין עד איזו רמה המצב חמור. אם יש דבר שכל אחד מאיתנו צריך להפנים זה שערנות יכולה להציל חיים. ככל שנבדוק את השומות יותר מוקדם כך נוכל לטפל בהן בצורה יעילה יותר וכך נוכל להיות בטוחים שהסכנה באמת תחלוף.

 

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design