כל צבעי הירקות

נהוג לסווג את סוגי הירקות השונים ל-5 קבוצות צבע: אדום, כתום, ירוק, סגול ו-לבן, כאשר לכל קבוצת צבע יתרונות שונים בכל הנוגע לבריאות האדם. החומר המצוי בירוק המעניק לו את צבעו מכונה: פיטוכימיקלי, והוא משמש בין היתר להגנה על הירק מפני זיהומים, קרינת השמש, תהליכי חמצון וכדומה. בשנים האחרונות, מחקרים גילו כי ירקות מהחקלאי לצרכן בצבעים שונים יכולים לסייע רבות לבריאות האדם, וזאת לנוכח העובדה שהחומרים הפיטוכימיקלים המעניקים לירק את צבעו הינם חומרים אפקטיביים למלחמה ברדיקליים החופשיים של החמצן העלולים לפגוע בתאים, בשומנים ובחלבונים בגוף האדם. הקפדה יתרה על אכילת ירקות בצבעים שונים במסגרת רכישה או משלוחי ירקות שבועיים, תאפשר גם לכם ליהנות מכל יתרונות הבריאות הטמונים בכל צבע וצבע:
ירקות בצבע האדום (עגבנייה, פלפל אדום, צנון וכו) מכילים חומר המכונה ליפוקן. חומר זה הוכח כתורם להגנה מפני מחלות סרטן שונות, מחלות לב ושבץ מוחי. לעומתם, ירקות בצבע כתום (גזר, דלעת, פלפל כתום, שעועית צהובה, בטטה, תירס וכו), מכילים קרוטואידים המסייעים להפחתת הסיכון למחלות לב ושבץ מוחי, וזאת בנוסף לשמירתם על בריאות העור, מערת החיסון ומערכת הראייה.
ירקות בצבע ירוק (חסה, פטרוזיליה, תרד, מלפפון, פלפל ירוק, קישוא, שעועית ירוקה וכו) מכילים בתוכם כלורופיל המסייע בהפחתת הסיכון למחלות הסרטן השונות, וזאת בנוסף להימצאותו של חומר מסוג לוטאין המסייע בהאטה של תהליכי הזדקנות בכל הנוגע למערכת הראייה בגוף האדם. לעומתם, ירקות בצבע לבן (כרובית, שום, בצל, תפוח אדמה, סלרי וכו) מכילים תרכובת גופרית המסייעת במניעת מחלות לב ומחלות כלי דם. כמו כן, התרכובת הגופרית מסייעת במאבק של הגוף בחיידקים דלקתיים. ירקות בצבע סגול (בצל סגול, סלק, חציל, כרוב סגול וכו), מכילים נוגדי חמצון הידועים בשם: אנטוציאנינים. נוגדי חמצון אלו מסייעים רבות להאטה של תהליכי הזדקנות המוח ואף מסייעים במניעת מחלות דמנציה ואלצהיימר.
אכילה יומית של כל סוגי הירקות על צבעיהם השונים, תאפשר גם לכם ליהנות ממגוון רחב של יתרונות בריאותיים בדרך לשמירה על בריאותכם ומשקל גוף תקין ובריא לאורך זמן. מהיום, בכל הזמנה או רכישה של משלוחי ירקות הפקידו לכלול ברשימת הירקות את כל סוגי הירקות מכל קטגוריית צבע. רכישת ירקות מהחקלאי לצרכן תאפשר גם לכם לשמור על אורח חיים בריא במידה ותזינו את התפריט היומי שלכם בכל סוגי הירקות מכל קבוצת צבע, ולצורך כך, אנו ממליצים לכם להעמיד לרשותכם מגוון גדול של ירקות טריים מכל צבע.

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design