לאכול בכיף – כך תבחרו נכון את הפינה שלכם

הקיץ היא תקופה מצוינת לשדרג, לחדש ולהוסיף רהיטים חדשים לבית. אחד מאותם סוגי ריהוט שתמיד מעלים התלבטויות הן פינות אוכל. לכאורה, עוד רהיט שנמצא בבית ולא צריך להקדיש לו מחשבה מיוחדת, אך למעשה מדובר באחד החלקים החשובים בעיצוב הבית. כזה שיכול לשנות לחלוטין את מראה החלל בו הוא נמצא. איך מתאימים את פינת האוכל לבית עצמו, ומה חשוב לדעת כאשר בוחרים את פינת האוכל? קיראו כאן.

מה בדיוק אנחנו צריכים?

כאשר אנחנו ניגשים לבחור מתוך סוגים שונים של פינות אוכל, כדאי להתחיל קודם כל בשאלה הזו. מחשבה על מה בדיוק אנחנו צריכים יכולה לחסוך המון בעיות לאורך הדרך. בבחירת רהיטים מכל סוג, ובמיוחד פינות אוכל, שווה להשקיע מחשבה בפונקציונליות של הרהיט. ריהוט יפה ככל שיהיה, אך ללא פונקציונליות, לא יתרום להנאה מהשימוש בו ובסופו של דבר עלול לעמוד בחדר כמו פסל שאיש לא עושה בו שימוש.
פינת אוכל צריכה לשמש את בני הבית, ולכן כדאי לחשוב מה מספר האנשים שיעשו בה שימוש רציף. אם מדובר במשפחה קטנה, או במשפחה שפחות אוכלת בבית, סביר להניח כי הבחירה תהייה לכיוון של פינות אוכל קטנות בגודלן, כדי לא לתפוס מקום לחינם. יחד עם זאת, חשוב לקחת בחשבון את עניין האירוח. במידה ואתם נוהגים לארח, כדאי לשקול זאת בבחירת פינת האוכל. לצד רהיטים נוספים אשר תופסים מקום בחלל הביתי, חשוב לשקול מה המקום העומד לרשותנו. אם הבית קטן בגודלו, או שאין מספיק מקום לפינת אוכל גדולה, אך עדיין תרצו לארח מפעם לפעם, כדאי לבחור בפינת אוכל אשר מאפשרת הגדלה והקטנה שלה בהתאם.

 

צבעים, עיצובים ועוד

כאשר מעצבים אותם בצורה מוצלחת, רהיטים מוסיפים צבע ועניין לבית. זה הרי חלק מהמהות שלהם, מלבד השימושיות. גם פינות אוכל צריכות לעמוד בכך, והן בהחלט יכולות להעביר מסר עיצובי. כך למשל, במידה ופינת האוכל מוצבת בחלל לא צבעוני במיוחד, בגווני הלבן, אפשר להעיז יותר עם הצבע של פינת האוכל ולבחור שולחן עם צבע חזק ובולט יותר. אם אתם אוהבים את שילובי הצבעים העדינים ולא אוהבים יותר מדי משחקי צבע, שילוב של צבעי פינת האוכל עם החלל שבו היא נמצאת, גם הוא צריך להיעשות בחוכמה.
חשוב להתייחס גם לצבע ולמרקם של רהיטים נוספים בבית. אם הבית כולו מעוצב בסגנון כפרי, חשוב שגם פינת האוכל תותאם לסגנון הזה כדי לא להיראות חריגה ולא הרמונית על רקע יתר הריהוט.
התלבטות נוספת בבחירת פינות אוכל היא צורת השולחן. הבחירה על פי רוב תהייה בין שולחן עגול, אליפטי, מלבני או מרובע. כדי להחליט על הצורה המתאימה, כדאי לשאול את עצמנו ולבדוק כמה שטח עומד לרשותנו בחלל של פינת האוכל. במידה ויש שטח גדול, יתכן ושולחן פינת אוכל עגול ימלא את החלל בצורה הרמונית יותר. חשוב מאוד להתעכב על הנוחות בשימוש בפינת האוכל. רהיטים שעושים בהם שימוש תדיר כמו פינות אוכל, כדאי שיהיו בראש ובראשונה נוחים לשימוש יום יומי.

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design