מילון הבריאות החדש

בשנים האחרונות אנחנו עדים לגל אדיר של עדויות על נזקי המזון המתועש. מדובר קודם כל בנזקים ישירים – כאשר מזונות מעובדים מכילים הרבה חומרים שמזיקים לגופנו וכן סוכר ומלח בכמויות לא סבירות ולא נחוצות. מעבר לכך קיימים הנזקים העקיפים לסביבה כאשר מוצרים משונעים, מאוחסנים ומובלים על פני העולם כולו, רק בגלל הצמא האינסופי של חברת השפע למוצרי מזון שהתרחקו מרחק אדיר מהמקור הטבעי שלהם. יותר ויותר משקי בית בישראל ובעולם למדו לזהות ולהבין את המערכות הכבירות שמגויסות כדי לשווק את הסחורה הקלוקלת הזו. פרסומות מלהיבות ומפתות. מרכולים שמסודרים כך שנתפתה לרכוש מזון יקר, מעובד ומתועש מדי. ירקות ופירות שעברו תהליכי עיבוד, שימור ואחסנה שגרעו הרבה מטריותם ואיכותם. וכמובן, ההפרדה הפיזית בין מרבית הצרכנים לבין מגדלי המזון – אפילו במדינה קטנה ומשפחתית כמו ישראל.

משנים את התפריט המשפחתי

משפחות רבות מעבירות את עצמן כיום סדנאות של חינוך תזונתי מחדש. אם בעבר מרביתנו הסתפקו במושגים בסיסיים כמו ירקות שורש מול ירקות ירוקים – כיום אנשים רבים בונים לעצמם מילון מושגים מורכב יותר שיוביל אותם ואת בני ביתם לבריאות טובה יותר. כך למשל עגבניות, כרוב סגול יעניקו לנו נוגדי חמצון אבל פלפל צהוב ופסיפלורה מכילים שפע של ויטמין C. פרי מוצלח במיוחד, כמו פרי הקיווי, יעניק לנו את שני הרכיבים המיטיבים האלה בתוספת טעם נהדר ותחושה מרעננת. הידע הזה הוא כוח מניע עבור חלקנו, בעוד שאחרים מסתפקים בהבנה הכללית שככל שנגוון את כמות הפירות והירקות שהמשפחה צורכת, את צבעיהם ואת סוגיהם – כך נציע למשפחה תזונה מיטיבה ובריאה יותר. המחקרים והעדויות לכך שאי אפשר להפריז בחשיבותם של הפירות והירקות בתפריט היומי רק הולכים ומתאספים. והמשפחות המודעות מנסות להדביק את הידע המצטבר ולהסיר עוד ועוד מזון מעובד מהתפריט המשפחתי לטובת מזון בריא, מזין ואיכותי.

המעבר אינו פשוט, ואחת הדרכים לצלוח אותו הוא להתחבר לספקי ירקות ופירות שיגרמו לנו לגלות את העולם של המזון הטבעי והבריא מחדש. כאשר אנחנו מדברים במושגים מעורפלים כמו נוגדי חמצון לא נצליח, בהכרח, לעמוד בפני הפיתוי של שקית חטיפים מעובדים. אבל כאשר אנחנו פוגשים במטבחנו בבטטה סגולה או בעגבניות צהובות – סביר מאד להניח שנתפתה להתנסות, לבשל ולטעום. אנחנו והיקרים לנו יכולים בהחלט ללמוד להכיר מחדש אפילו מוצרים מוכרים לעייפה כמו ירקות שורש שיקבלו אופי וטעם אחר לגמרי כשהם מגיעים בשיא הטריות ישירות מהשדה.

 

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design