מתי צריך תרגום מקצועי

המונח 'תרגום' הוא מונח שאפשר לפרש אותו בכמה רמות. כך למשל, ישראלים שעברית היא שפת אמם רבים שולטים – לפעמים ברמה גבוהה וטובה – בשפה האנגלית. מרבית הישראלים מן השורה יוכלו לתרגם משפט פשוט מעברית ואנגלית ולהיפך. בעולם הגלובלי של היום עסקים רבים נדרשים למלוא יכולות התרגום שעומדות לרשותם בכל הרמות, ולעתים בכמה שפות: במהלך דיונים בעל פה, דיונים בכתב, בחוזים, בתכתובות מייל יומיומיות, בתכתובות רשמיות ועוד. כך קורה שתרגומים משפה לשפה הופכים למטלה מורכבת ותובענית מבחינת זמן ויכולות. בעסקים רבים אין עובדים שמסוגלים לתרגם ברמות גבוהות ובכל השפות הנדרשות, וכאן נכנסים לתמונה אנשי התרגום המקצועיים.

התרגום הנכון לעסק שלכם

כאשר עבודת התרגום הנדרשת היא בשפה לא מוכרת או כשנדרשת עבודת תרגום ברמה גבוהה מאד כדאי להכניס לתמונה אנשים שיוכלו לבצע תרגום מקצועי. הלא המטרה של העסק אינה רק להעביר את המסר בצורה מובנת, אלא גם לשדר למכותבים תדמית רצינית ומכובדת. לעתים יידרש אפילו תרגום נוטריוני שחייב להיות, כמובן, מקצועי ומדויק כדי לעבור את אישור הנוטריון. ישנם בעלי עסקים שנוטים בתחילה לזלזל בחשיבות התרגום המקצועי, אבל עד מהרה מתגלה שאי ההבנות שגורמים פערי התקשורת עולים זמן, וזמן משמעו כסף. מעבר לחשש לפגיעה בדימוי העסק בגלל מסמך בשפה קלוקלת, קיימים גם גינונים שונים ופערי תרבות שמתרגם מקצועי יידע להתאים לקהל היעד – מבנה נכון, ביטויים נכונים ואפילו מידת הישירות ונימת המסמך. מתרגם מקצועי יידע לגשר על הדקויות האלה ולהעביר את המסר בצורה הטובה והנכונה ביותר כדי שהוא יובן ויתקבל ברצון על ידי קוראיו.

תרגום נוטריוני הוא בעצם תרגום מדויק לחלוטין אשר נוטריון, הבקיא בשתי השפות, אישר בחתימתו שהוא נכון ותקין. תרגומים מהסוג הזה יידרשו בדרך כלל למסמכים רשמיים כגון תעודות לידה או נישואין, מסמכי אימוץ או הגירה וכדומה. הנוטריון – שחייב להיות בקיא בשתי השפות – ידרוש, כמובן, תרגום מקצועי שאין בו שגיאות או סילופים הנובעים מחוסר ידע. תרגום מסמכים רשמיים הוא דוגמת קיצון שדורשת תרגום מדויק ברמה גבוהה, אבל מומלץ לעסקים להפקיד על רמת תרגום גבוהה בכל מצב שבו יש חשיבות רבה למכותב ולמסר כגון מסמכים חשובים, תכתובות רגישות, פרסומים עסקיים וכן הלאה. כאשר העסק משקיע בתרגום מקצועי הוא מבדל את עצמו מעסקים דומים בכך שהשפה שלו ברורה ונכונה יותר. המסר שעובר הוא של חברה רצינית שכל פרט זוכה לתשומת לבה.

 

 

 

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design