ניהול פרויקט שיפוץ בהצלחה

הדירה חייבת שיפוץ? אנשים רבים דוחים את הקץ ואת עבודות השיפוץ ככל האפשר, מכיוון שהם חוששים מפרויקט מתמשך ועתיר במתחים. הסיפורים רצים בין החברים – על חריגות בזמנים, על חומרי גלם גרועים ועל גבייה מופקעת. לפני שצוללים לתוך פרויקט של שיפוץ בהחלט כדאי לחשוב ולתכנן, אבל אין סיבה לחשש. ישנן דרכים להבטיח שהפרויקט יישאר בשליטה ושלא תמצאו את עצמכם במצבים לא נעימים. פשוט צריך לתכנן היטב ולמצוא קבלן שיפוצים לכל מטרה.
אם כך, העצה הראשונה היא לא לוותר על שירותי קבלן שיפוצים בתחום עבודות הגבס. הניסיון והוותק בעולם השיפוצים הינם גורמים קריטיים, וההשקעה בקבלן תשתלם בוודאות כאשר תמצאו את עצמכם מול בעלי מקצוע שמדברים במונחים סתומים ומול הצעות מחיר מבלבלות. קבלן שיפוצים לכל מטרה אמין וזמין יעשה את כל ההבדל בין פרויקט מוצלח לבין פרויקט שהפך לסיוט. הוא יזמין עבורכם בעלי מקצוע שיש לו ניסיון בעבודה מולם וידאג לנהל אותם ביעילות. מעבר לכך, כדאי לשריין סכום גבוה יותר מזה שאתם מצפים להוציא – בכל פרויקט שיפוצים ישנם גורמים בלתי ידועים וחריגות, ויש להתכונן לאפשרות הזו מראש כדי לא להיכנס למתחים מיותרים ולמצוא את עצמכם עם בור בתקציב.
להרגיש שאתם בידיים טובות
דאגו להצעת מחיר כתובה כאשר אתם שוכרים שירותי קבלן שיפוצים בתחום עבודות הגבס, ודאגו לכך שהיא תקושר ללוחות זמנים. קבלן שמתעקש לסגור עניינים בעל פה צריך להדליק נורות אדומות. בנוסף, בקשו לראות על הצעת המחיר פירוט העבודות שעומדות להתרחש כדי שלא יהיו אי הבנות בהמשך הדרך לגבי הפעילויות והרכישות הכלולות בהצעת המחיר. את פגישת הייעוץ עם הקבלן נצלו כדי להתרשם מן האמינות והשקיפות שהוא מפגין, וכדי לקבל מידע על הדרך שבה הוא מתכנן לעבוד. בנוסף – אם יש לכם תכנית עבודה מאדריכל זה הרגע לוודא שהיא מובנת ומקובלת גם על הקבלן.
חשוב במיוחד להיכנס לפרויקט השיפוצים עם תכנית שיפוץ מסודרת. היא אולי תשתנה בהמשך הדרך, אבל בכל זאת היא תעניק מסגרת מסודרת ותסייע לתיאום הציפיות בין כל הגורמים המעורבים בפרויקט. בקשו מהקבלן להציג בפניכם גם פרויקטים קודמים ולקוחות קודמים – אל תסתפקו בהצהרות ובהבטחות. קבלן שהשלים פרויקטים לשביעות רצונם של הלקוחות הוא בהגדרה קבלן אמין יותר. מעבר לכך, מראה העיניים יבטיח לכם שיש לקבלן יכולת לבצע את השיפוץ ברמה שאתם מצפים לה. נושא נוסף שאפשר להתרשם ממנו הוא הגישה השירותית של הקבלן וזמינותו – שני נושאים שיהפכו לקריטיים בהמשך הדרך.

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design