ספרים אלקטרוניים –כל היתרונות

 

ספר אלקטרוני מהווה למעשה את החלופה המודרנית והמתקדמת ביותר לספרי הנייר המודפסים שמופיעים בחנות ספרים. כחלופה מודרנית, הוא מעמיד לרשות הקורא הממוצע מגוון רחב של יתרונות הנלווים גם למלאכת הקריאה וגם למלאכת איסוף הספרים ובחירתם. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם את כל היתרונות הנלווים לספרים הדיגיטליים, ההולכים וכובשים את "מדף הספרים" במגוון אמצעי קריאה אלקטרוניים העומדים לרשותכם כיום.

ספרים אלקטרוניים הידועים גם בכינוי ספרים דיגיטליים, הם למעשה מעין "חנות ספרים ניידת" ההולכת אתכם לכל מקום, וזאת בשל העובדה שבתוך מכשיר קטן המאפשר את קריאתן של הקבצים הדיגיטאליים, לרבות, סמארטפונים, טאבלטים ומכשירים ייעודיים לקריאת ספרים דיגיטאליים, ניתן להזין כמויות אדירות של קבצים דיגיטליים, כאשר כל קובץ הוא ספר קריאה או עיון בפני עצמו. עובדה זו מהווה את היתרון המשמעותי ביותר של הספרים האלקטרוניים, המאפשרים לכם להתנייד לכל מקום עם כל הספרים האהובים עליכם אותם תרצו לקרוא במהלך ההמתנה בתור לרופא שיניים, במהלך חופשה או לפני השינה.

ספר אלקטרוני- יתרונות נוספים

מעבר ליתרון המשמעותי המופיע לעיל, הספרים האלקטרוניים מעמידים לרשותכם יתרונות נוספים הכוללים בין יתר: אפשרות לשינוי גודל הגופן- ספר אלקטרוני מאפשר לכם להגדיל את הגופן, לייצר לעצמכם סימניות כאלו ואחרות על גבי הקובץ ואפילו לשתף את החברים שלכם ברשתות החברתיות בכל הפסקאות והמשפטים האהובים עליכם מהספר אותו אתם קוראים, וכל זאת באמצעות פעולות פשוטות כגון: סימון הטקסט, העתק- הדבק וכו. יתרון משמעותי נוסף הנלווה לספר האלקטרוני טמון בעובדה שהוא נחשב למוצר ידידותי לסביבה, וזאת בשל העובדה שהוצאתו לאור איננה כרוכה בשימוש בנייר, דבר המקטין את צריכת הנייר בעולם, וכפועל יוצא מכך אין צורך להרוס יערות שלמים לטובת הדפסת ספרים.

היתרונות הרבים של הספרים הדיגיטליים, הובילו לכך שיותר ויותר חברות הוצאה לאור מעדיפות לשווק את ספריהם באמצעות קבצים דיגיטליים אותם ניתן להשיג באמצעות רשת האינטרנט. כיום, תוכלו ליהנות מהיצע הולך וגדל של ספרים אלקטרוניים בכל תחומי הספרות, לרבות, ספרי מקור, סיפורת תרגום, ספרי עיון והדרכה, ספרי ילדים, ספרי בישול, ביוגרפיות, ספרי שירה, ספרי נוער ועוד. ההיצע המרשים של הספרים הדיגיטליים, מאפשר לכל חובב קריאה להרחיב את הספרייה הדיגיטלית שלו וליהנות מספר לכל מטרה. בדומה לתחום הספרות המודפסת, גם את הקבצים הדיגיטליים ניתן לרכוש למטרת הענקת מתנה לאדם קרוב ואהוב. על פי הערכות שונות בתחום הספרות, בשנים הקרובות אנו ניחשף ליותר ויותר ספרים אלקטרוניים שילכו ויתפסו את מקומם של ספרי הנייר המודפסים. 

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design