על דגנים וחטיפים

טרנד חטיפי הבריאות כבר מזמן תפס מקום מכובד ואינו נחשב כטרנד אלא כאורח חיים עבור רבים. לאור הסכנות הבריאותיות האורבות לנו בכל מקום, רבים מסגלים לעצמם אורח חיים בריא או לפחות משתדלים לשלב אלמנטים בריאותיים באורח החיים שלהם. אין ספק, שלא כל אחד יכול לסגל עצמו אורח חיים בריא באופן קבוע ועם יד על הלב, זהו אורח חיים, שלרבים קשה מאוד לחיות בו – לצד ההכרח לבצע המון ויתורים על אהבות שונות וישנות שלהם. אי לכך ובהתאם לזאת, פותחו מספר דברים אשר יכולים לעזור ולשפר את אורח החיים ולתרום לבריאות שלנו לא מעט אם רק נשכיל ונצליח לשלב אותם.
"אלו הם הדברים הקטנים שמשנים את התמונה הגדולה"
על מנת, שנוכל להציג לכם את ההבדל ואת תרומת השינוי הקטן, שחטיף בריאות אחד בתצורת חטיף דגנים יכול לעשות, ניקח לדוגמא שני אנשים שונים לחלוטין ונדגים בעזרתם – אך ראשית, נציג לכם מספר חטיפי דגנים : חטיפים אלו הם הפופולאריים ביותר בקרב כלל האנשים ובכל טווחי הגילאים השונים. חטיפים אלו נחשבים כחטיפי מזון דיאטטיים ובריאותיים. לרוב מגיעים באריזות קטנות, שנוח לשמור אותן ולאחסן אותם בכל מקום. החטיפים מורכבים בעיקר מקטגוריות על פי הפרודוקטים המתווספים להם: פירות ואגוזים, שוקולד, יוגורט או חלב. כעת, להדגמת השינוי;
חיים – חיים הוא גבר בן 56, נהג מונית למחייתו וכזה שהספורט היחידי שהוא עושה הוא הליכות בערבי שישי ושבתות, לבית הכנסת וחזרה ממנו. מצדו השני של המתרס ניקח את נוה, בחור בן 27, מדריך ספורט לילדים. חיים, מבלה את ימיו בישיבה בכיסא נהג המונית ומרוב שעמום, מעשן לא מעט סיגריות. את הפסקות האוכל שלו הוא עושה בדוכן הפלאפל הקבוע שלו או מגיע הבייתה לאכול את הארוחות שאשתו מבשלת. במרוצת העשור האחרון בו התחיל לעבוד כנהג מונית, חיים העלה מעל 12 קילו וכרס הבירה תפח וגדל, וזה לא עוצר אותו מלקנות את שקית ממתקי הגומי היומית הקבועה שלו. נוה, עוסק בספורט ואוכל 3 ארוחות מסודרות, דיי בשעות קבועות ולרוב משלב גם שייק פירות. נוה שומר על אותו משקל יחסית ומקפיד להתאמן רבות. הדבר היחידי שנוה לא יכול לוותר עליו הוא ביקור במסעדת מזון מהיר מוכרת הממוקמת ממול למקום עבודתו, לפחות 3 פעמים בשבוע. למעשה, נוה מבקר שם לא רק כדי לאכול ארוחה אלא גם לקנות גלידה עם תוספות.
וכעת נעבור לשינוי שאותו חטיף דגנים יכול לחולל עבור שני אנשים אלו: אצל חיים, אותם חטיפי דגנים יכולים להוות תחליף טעים לא פחות לשקית ממתקי הגומי, תחסוך לו לא מעט כסף ובנוסף אכילת החטיף תייצר לו עוד הכנסה משום, שלא עצר את המונית וירד לרכוש את השקית, שוחח עם המוכר שהוא כבר מכיר וישב לאכול אותה במשך חצי שעה ארוכה באמצע שעת העומס. אצל נוה מדובר בחיסכון לא פחות: נוה גם יוכל לחסוך כסף לטיול אחרי צבא שהוא עדיין חוסך אליו, יוכל לצבור שעות עבודה נוספות כי ההליכה לרשת המזון אורכת כעשרים דקות הלוך חזור וההמתנה לקבלת השירות ארוכה עוד יותר ויהווה דוגמא נהדרת לתלמידיו שאינו אוכל גלידה אלא חטיף בריאותי.

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design