קידום אתר בגוגל – כללים מנחים כלליים

ככל שרשת האינטרנט הופכת גדולה ומשמשת אותנו למגוון אדיר של משימות, ככל שהתחרות בסביבה העסקית הופכת קשוחה יותר – בגלל שפע המידע ברשת – והצורך להתאים את מהות הפעילות למציאות הטכנולוגית כיום, קידום אתר בגוגל הוא חלק רלבנטי מתמיד מאסטרטגיה עסקית ברת קיימא ומצליחה. יש מגוון דרכים של קידום אתרים באינטרנט והבאת תנועת גולשים לאתר רלבנטי, אך אין ספק כי גוגל הוא הכלי העיקרי להבאת תנועה ממוקדת ורלבנטית – בין אם דרך חיפוש או דרך טקטיקות שיווקיות ברשת התוכן העצומה של החברה.

לצד עבודה עם מערכת ניתוח אתר איכותית ויעילה, יישום כלי קידום אתרים (חינמיים או בתשלום) וכמובן הפקת תוכן רלבנטי, איכותי וממוקד מטרה עבור הגולשים עצמם ופעולות SEO / שיווק אינטרנטי אחרות, קידום מוצלח מחייב גם עבודה לפי כמה כללים.

כללי אצבע לתהליך קידום מוצלח בגוגל

  • · אופן בניית האתר: למרות שאתרי פלאש הם יפים אסתטית ומאפשרים אפשרויות מתקדמות של אנימציה, גוגל לא ממש אוהב אותם מבחינת הבנת הטקסטים באתר. לכן כיום יש דגש חזק יותר על אתרים שגוגל אוהב מבחינת מבנה, אתרים טקסטואליים או מבוססי HTML5 למשל. האתר צריך להתאים לתקנים של ארגון W3C.

  • · לוודא שגוגל יודע שהאתר קיים: בלי שגוגל יידע שהאתר קיים ונמצא ברשת, אין טעם לכל תהליך של קידום אתרים באינטרנט כמובן. חשוב מאוד לרשום את האתר באינדקס של גוגל וליישם לינקים שמפנים לאתר ממקורות אחרים. מפת אתר היא אלמנט חשוב בתהליך האינדקס של גוגל.

  • · רלבנטיות ומיקוד: כאשר האתר מבקש למשוך גולשים המחפשים מידע אודות תחום מסוים, אז חשוב מאוד לכלול את הביטויים המרכזיים והרלבנטיים ביותר באתר. הטקסטים באתר (התוכן הוא המלך! עדיין נכון גם כיום.) צריכים להיות ממוקדים למהות האתר, למטרותיו ולביטויי החיפוש הרלבנטיים ביותר.

  • · לא לנסות לרמות או לעגל פינות: האלגוריתמים של גוגל מאוד חכמים ומתקדמים, לכן בחירה בטכניקות "לא חוקיות" או שנמצאות בתחום האפור מבחינת קידום אתר בגוגל עשויה לגרום לתוצאות קשות מאוד ולעונשי דירוג מצד מנוע החיפוש.

  • · מציאת נישה ייחודית: באמצעות כלים לאיתור ביטויי מפתח רלבנטיים במיוחד, רצוי למקד את האתר בנישה מסוימת. כך קל יותר להביא גולשים לאתר ולהיכנס לתחומים תחרותיים. זה לא אפשרי בכל אתר אך רצוי לבחון את הנושא.

  • · תוכנות לינקים אוטומטיות: חשוב מאוד לבנות קישורים אמיתיים ואיכותיים לאתר ולהימנע מתוכנות לינקים אוטומטיות.

  • · עדכון האתר באופן תדיר ושוטף: גוגל אוהב אתרים דינמיים שמתעדכנים בתוכן חדש כל הזמן!

כותבים ומתקדמים

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design