תפקידו של עורך דין תאונות דרכים

תביעות הקשורות לפיצויים בגין תאונת דרכים הן תביעות לא פשוטות, המצריכות פנייה לעורך דין, המתמחה בכך. עורך דין תאונות דרכים הינו זה המייצג את הנפגע מול בית המשפט, מול הביטוח הלאומי ומול מערכות נוספות, האחראיות לקביעת הנזק שנגרם כתוצאה מתאונת הדרכים וגובה הפיצוי המגיע לנפגע. מה כולל, במסגרתו, תפקיד זה ומה חשוב לדעת על תביעה שכזו? על כך ועוד, במאמר הבא.

מה כולל במסגרתו תפקידו של עורך הדין

תפקידו המרכזי של עורך דין תאונות דרכים, כמו עורך דין נזיקין, הוא לייצג את הנפגע ולהביא לקבלת הפיצוי המגיע לו. בין אם מדובר בהולכי רגל שנפגעו מרכב, בין אם מדובר בנוסעים ברכב שנפגעו כתוצאה מתאונת דרכים או אפילו הנהגים עצמם, כל אלה יכולים לפנות לעורך דין כדי לטפל בתביעה המוגשת לבית המשפט. על פי החוק במדינת ישראל כל מי שנפגע כתוצאה מתאונת דרכים זכאי לפנות לברת הביטוח ולקבל את פיצוי מתאים, גם אם הוא הגורם לתאונה. על מנת לקבל פיצוי יש להתייחס לפרמטרים מסוימים, כמו תוקפו של רישיון הנהיגה, תוקפו של הביטוח לרכב ועוד. לא תמיד קבלת הפיצוי היא קלה ופשוטה ולעיתים ישנו סירוב מצד חברת הביטוח להעביר את הפיצוי לנפגע. במקרים כאלה ונוספים, עורך דין נזיקין או תאונות דרכים יכול לעמוד לרשותו של הנפגע ולעזור לו לקבל את שמגיע לו.

קביעת הפיצוי המגיע לנפגע בתאונת דרכים

כשבית המשפט בוחן את המקרה, עליו לבדוק את הנסיבות עצמן כדי לקבוע את גובה הפיצוי שיקבל הנפגע. במסגרת זו, הוא מתייחס לכמה נקודות שונות: האם כתוצאה מהפגיעה כושר השתכרותו נפגע, ואם כן עד כמה, מהן ההוצאות הרפואיות השונות שהיה ויהיה עליו לשלם, האם הוא זקוק לטיפול וסיוע סיעודי ופתרונות ניידות שונים וגם מהו אופיו של הנזק הממשי, הפיזי, שנגרם לו, תוך התייחסות לגילו של הנפגע ומשך הזמן שבו הוא היה מאושפז. מדובר בפרמטרים חשובים שיש להביא לבית המשפט על מנת להראות את אופיו של הנזק שנגרם ומידת השפעתו על חייו של הנפגע. בעזרת עורך דין נזיקין או עורך דין תאונות דרכים ניתן להראות זאת באופן הנכון ולהגדיל את הסיכוי לזכות בתביעה. חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בכך, עורך דין בעל ניסיון בהגשת תביעות כאלו וגם עורך דין שבקיא בכל הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות וכל החוקים הקשורים לתחום תאונות הדרכים והנזיקין.

עיצוב: theblackrock.net | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט | Theme by Brampton Web Design